A Milli Takım'ın Sabah Antrenmanı 2 Saat Sürdü

Polonya'da Düzenlenecek 2009 Avrupa Şampiyonası'na Katılabilmek İçin Eylül Ayı İçinde Eleme Grubu Maçları Oynayacak 12 Dev Adam Çalışmalarına Devam Ediyor.

A Milli Takım'ın Sabah Antrenmanı 2 Saat Sürdü

Polonya'da düzenlenecek 2009 Avrupa Şampiyonası'na katılabilmek için Eylül ayı içinde eleme grubu maçları oynayacak 12 Dev Adam çalışmalarına devam ediyor.

12 Dev Adam'ın bu sabah ki antrenmanı 2 saat sürdü. Milliler idmanda top çalışması yaparken, Paolo Belatti yönetiminde de kondisyon çalışması yaptılar. Ay yıldızlıların idmanda neşeli ve hırslı oldukları gözlendi. A Milli Takım bu akşam yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Öte yandan antrenman öncesinde açıklama yapan milli oyuncu Sinan Güler, Avrupa Şampiyonası eleme maçları öncesinde hazırlıklar için yeterli zamanları olduğunu söyledi. "Avrupa Şampiyonası elemeleri başlamadan önce önümüzde 1,5 aylık bir süre var. Bu bence forma girmemiz için yeterli bir zaman. Dün ilk antrenmanımızda da görüldük ki herkes, yazı boş geçirmemiş. Eminim ki bu 1,5 aylık dönemde yapacağımız çalışmalarla eleme maçlarına hazır bir şekilde gideceğiz" şeklinde konuştu.

Güler, ABD Milli Takımı ile oynayacağımız maçla ilgili olarak ise "Her basketbolcunun özellikle de bizim yaşlarımızdaki insanların pek ulaşamayacağı bir istek olsa gerek. Dünyanın en iyi atletlerine karşı basketbol oynamak herkesin ulaşabileceği bir şey değil. Özellikle ABD tarafından da davet edilmek Türk Basketbolunun nerede olduğunun bir göstergesidir. Orada hem ABD hem de Litvanya ile önemli maçlar yapacağız. En yüksek mertebede oynayacağımız bu iki maç neler yapmamız gerektiğini ortaya çıkaracaktır. Bence zevkli iki karşılaşma olacak" dedi.

Son olarak eleme grubunu değerlendiren Güler şunları kaydetti; "Grupta en önemli rakibimiz Fransa olacak. Ama bence onları bile yenebiliriz. Hazırlıklarımızı en iyi şekilde tamamlayıp büyük bir güvenle o maçlara başladığımızda grubu rahat bir şekilde birinci veya ikinci bitireceğimizi düşünüyorum. Diğer rakiplerimizde iyi ama dediğim gibi Fransa ile biz birincilik için yarışırız."

Bora Hun Paçun ise çalışmalara tempolu başladıklarını ifade ederken, "Dün ilk kez toplandık. Sabah kondisyon akşam ise halter çalışması yaptık. Bunların arasında top çalışması da oldu. Bence hazırlıklar iyi başladı. Genç bir kadroyuz ve gruptan çıkmak hedefimiz. Bunu da başaracak güçteyiz" dedi.

ABD ile oynayacak olmanın güzel bir olay olduğunu belirtken genç oyuncu,"ABD ile oynamak çok güzel bir olay. Kaldı ki onlar bizi davet etti. Takımda tecrübeli oyuncuların yanı sıra genç oyuncular da var. Orada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeliyiz. Bence çok değerli ve önemli bir karşılaşma. İnşallah kazanan taraf da biz oluruz" diye konuştu.

Paçun son olarak ise şunları söyledi; "Fransa Avrupa'da söz sahibi olan bir takım. Belçika'da iyi takım. Ukrayna'nın da gerek NBA gerekse de Avrupa'da oynayan iyi oyuncuları var. İlk maçımızı evimizde oynayacak olmamızın bizim için avantaj olduğunu düşünüyorum. Gruptan çıkmak istiyorsak evimizdeki tüm maçları kazanıp deplasmanda da en azından 2 galibiyet almamız lazım."

Cenk Akyol hazırlıklar yoğun ve tempolu başladığını belirtirken, "10 gün burada çalıştıktan sonra da ABD ile maç yapmak için Çin'e gideceğiz. ABD maçının güzel geçeceğiniz düşünüyorum. Gerçi onlar daha hazır olacaklar ama biz de çıkıp en iyi mücadeleyi vereceğiz. Fransa ile grup birinciliği için çekişiriz. Ukrayna ve Belçika'da iyi takımlar. Deplasmanda oynayacağımız Fransa ve Ukrayna maçları gerçekten zor geçecek. Dediğim gibi en iyi şekilde hazırlanıp eleme maçlarında elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.