A Milli Takım Hazırlıklarını Sürdürdü

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerine Hazırlanan Türkiye A Milli Futbol Takımı, Hazırlıklarını Bu Akşam Yaptığı Antrenmanla Sürdürdü.

A Milli Takım Hazırlıklarını Sürdürdü

13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine hazırlanan Türkiye A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Ay-yıldızlıların, bu akşamki idmanına tüm futbolcular eksiksiz katıldı. Arka adalesinde hafif sakatlığı bulunan Tuncay, takımdan ayrı hafif koşu yaptı. Kültür-fizik çalışmasıyla başlayan idmanda, Teknik Direktör Fatih Terim, futbolcularına iki takım halinde tam sahada kanat-hücum organizasyonlarıyla rakip savunmanın arkasına atılan toplarda gol çalışması yaptırdı. Takım daha sonra çift kale maçta, Portekiz maçının taktik çalışmasını gerçekleştirdi. Antrenman, iki takımın, iki kale önünde kanat ortalarına yapılan gol vuruşu ve kaleyi cepheden gören şut çalışmasıyla tamamlandı.

Öte yandan Emre Aşık ve Servet, idmanda ayak bileklerine aldıkları darbe nedeniyle çalışmanın son bölümüne katılmadı. İsviçre'de yaşayan çok sayıdaki gurbetçi de milli takımın antrenmanını izlemeye gelerek tezahüratlarla futbolculara moral verdi.

Bu arada milli takımın antrenmanını izlemeye gelen Türk basın mensupları, antrenmanın yapıldığı spor merkezine girişlerinde, İsviçre ve özel güvenlik güçleri tarafından sıkı bir aramadan geçirildi. İsviçre polisinin Türk gazetecilerin tek tek fotoğraflarını çekmesi tepkiyle karşılandı.

(İY-AC-OK-S)

Kaynak: İHA