A Milli Takım'da Malta Mesaisi Sürüyor

A Milli Futbol Takımı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 8 Eylül Cumartesi Günü Malta ile Deplasmanda Oynayacağı Maçın Hazırlıklarını Sürdürüyor.

A Milli Takım'da Malta Mesaisi Sürüyor

A Milli Futbol Takımı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 8 Eylül Cumartesi günü Malta ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Riva'daki Milli Takımlar Turkcell Tesisleri'nde sabah yoğun yağmur sebebiyle antrenman yapamayan Ay-yıldızlı ekip, akşam saatlerinde taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim yönetiminde yapılan antrenmanda pas çalışmasının ardından defans ve hücum oyuncuları gruplar halinde, bire bir adam geçme çalışması yaptı. Antrenmanda hafif sakatlığı bulunan Hamit Altıntop, salonda çalışırken, Volkan Demirel'in yerine kadroya çağrılan Serkan Kırıntılı, Ay-yıldızlı

ekiple çalışmalara başladı. Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milli Takım Doktoru Cengiz Dinç, Volkan Demirel'in ardından Gökhan Zan'ın da sakatlığı sebebiyle aday kadrodan çıkarıldığını söylerken, hafif sakatlığı bulunan Hamit Altıntop'un da yarından itibaren koşulara başlayacağını ifade etti.

Bu arada, antrenman öncesinde bugün 54 yaşına giren Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e doğum günü kutlaması yapıldı. Ay-yıldızlı ekibin antrenman yaptığı sahaya üzerinde ''İyi ki doğdun Fatih Hoca'' yazılı bir pasta getirildi. Terim'in isteği üzerine pasta geri götürülürken, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Fatih Terim'in doğum gününü kutlayarak tecrübeli çalıştırıcıya arkasında ''İyi ki doğdun Fatih Terim'' yazılı ve Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Başkan Vekili Affan

Keçeci, antrenör ve futbolcuların imzasının bulunduğu 5 numaralı milli takım formasını hediye etti.

Pastayla doğum günü kutlamasını sevmediğini belirten Fatih Terim, kaç yaşına girildiğinin sorulması üzerine esprili bir şekilde, "37-38 falan oldu" cevabını verirken, kendisine hediye edilen forma için de, "Benim için bu forma çok hoş bir jest oldu. Sayın başkanımıza ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Futbolcuyken giydiğim 5 numara da akıllarda kalmış. Bu formayı hayatım boyunca saklayacağım. Benim için en güzel hediye Malta ve Macaristan maçından alınacak galibiyetler olacak" dedi.

(EYB-İK-OK-S)

Kaynak: İHA