A Milli Takım'da Gözler Bosna Hersek Maçına Çevrildi

A Milli Futbol Takımı, Bosna Hersek Maçının Hazırlıklarına Başladı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme Son Maçında Karşılaşacakları Bosna Hersek'i Yenerek Finallere Katılmak İstediklerini Söyledi.

A Milli Takım'da Gözler Bosna Hersek Maçına Çevrildi

A Milli Futbol Takımı, Bosna Hersek maçının hazırlıklarına başladı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme son maçında karşılaşacakları Bosna Hersek'i yenerek finallere katılmak istediklerini söyledi.

2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçında deplasmanda Norveç'i 2-1 mağlup ederek finallere katılma yolunda büyük bir engeli geride bırakan A Milli Futbol Takımı, Bosna Hersek maçının hazırlıklarına BJK İnönü Stadı'nda yaptığı antrenmanla başladı. Teknik Direktör Fatih Terim yönetiminde yapılan antrenmanın ilk 15 dakikası basın mensuplarına açıldı. Üst solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle otelde istirahat ve tedavisi devam eden Serhat Akın ve Servet Çetin akşam saatlerinde yapılan antrenmana katılmadı.

A Milli Takım'da sakatlıkları nedeniyle İbrahim Kaş ve Deniz Barış kadrodan çıkarılırken, Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu kadroya dahil edildi.

Antrenmandan önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, dün oynanan Norveç maçında alınan galibiyetten ötürü oyuncularını tebrik ederek, 2008 Avrupa Şampiyonası'na katılmak için önlerinde oynayacakları bir 90 dakika kaldığını söyledi. Norveç maçını bugün teknik heyet olarak bir kez daha izlediklerini belirten Terim, "Oyuncularım tüm becerilerini ve her şeylerini ortaya koyarak, mücadele ederek maçı kazandı. Karşılaşmanın ardından soyunma odasına girdiğimde

karşılaştığım manzarada herkes seviniyordu ama genç oyuncular bile 'artık Bosna Hersek maçını düşünmemiz gerek arkadaşlar' diyorlardı" dedi.

Futbolcularına bugün 4 saat izin verdiğini ifade eden Fatih Terim, "Çıktılar, biraz dolaşarak stres attılar. Ben oyuncularıma güveniyorum. Onlara Türkiye de güvensin ve bu karşılaşmadan alnımızın akıyla çıkalım" diye konuştu. 2008 Avrupa Şampiyonası'na katılmak için önlerinde artık sadece bir adımın kaldığını kaydeden Terim, "İnşallah çarşamba günü de ne fazla baskı altında tutan, ne kaygıyı az yaşatan, kaybetme duygusundan uzak, kazanma coşkusuyla, duygusuyla dolmuş aynı bir milli takım göreceğimize

inanıyorum ve Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne gitmeye hak kazanacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kaydetti.

Başarılı defans oyuncusu Servet Çetin, Norveç maçını kazanarak zoru başardıklarını söyleyerek, "Bundan sonra oynayacağımız Bosna Hersek maçı var. Ben çok iyi bir ekip olduğumuza inanıyorum. Biz herkesin yanımızda olmasını istiyoruz. Bosna Hersek maçında gol de yesek desteği elden bırakmasınlar ve alnımızın akıyla bu maçtan da çıkalım" dedi.

Golcü oyuncu Nihat Kahveci ise, Norveç'i maçını unutup artık önlerinde oynayacakları kritik Bosna Hersek maçını düşünmeye başladıklarını belirterek, takım olarak kendilerine güvendiklerini, motivasyonlarının üst düzeyde olduğunu ve Bosna Hersek maçını kazanarak finallere gideceklerini söyledi.

Norveç maçında ilk kez A Milli Takım formasını giyen ve gösterdiği performansla herkesin beğenisini kazanan Gökhan Gönül de, "Biz Norveç maçına çok iyi hazırlandık. Nitekim de karşılaşmadan galip gelmeyi bildik. Amacımız 3 puandı ve bu 3 puanı alarak Avrupa Şampiyonası yolunu açtık. Hepimiz mutluyuz. Hem saha içinde, hem de saha dışında iyi motive olarak bu maçı kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

Sakat oyuncuların fazlalılığı nedeniyle teknik direktör Fatih Terim tarafından Bosna Hersek maçı kadrosuna dahil edilen Sabri Sarıoğlu, Norveç maçında gösterdikleri performans nedeniyle takım arkadaşlarını tebrik ederek, "Gerçekten çok iyi oynayarak bu maçtan galip gelmeyi bildiler. Bu maçın ardından teknik direktörümüz Fatih Terim, beni Bosna maçı hazırlıkları için kampa çağırdı. Ben de elimden geleni yaparak hocamızın yüzünü kara çıkarmayacağım. Çarşamba günü önemli bir maç oynayacağız. Türkiye'yi hak

ettiği yere getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Başarılı sol kanat oyuncusu Hakan Balta ise, "Hiç kimse bizim Norveç'i yeneceğimizi beklemiyordu. Biz bunu genç bir kadro ile başardık. Maçta mağlup duruma düştüğümüz de bile galip gelmek için savaştık ve maçı kazandık. Taraftarımızın önünde oynayacağımız Bosna Hersek maçından galibiyetle ayrılarak, finallere gitmek istiyoruz" dedi.

(EE-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA