(A) Milli Futbol Takımı Kampından Kötü Haber

13. Avrupa Şampiyonası Finalleri Öncesi Antalya'da Kampta Bulunan (A) Milli Futbol Takımı'nın Kadrosunda Yer Alan Gökhan Gönül'ün, Sağ Ayak İkinci Tarak Kemiğinde Ödem Belirlendiği ve Bu Futbolcunun En Az 3 Hafta Süreyle, Antrenmanlara Tam Kapasiteyle Katılamayacağı Bildirildi.

(A) Milli Futbol Takımı Kampından Kötü Haber

13. Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi Antalya'da kampta bulunan (A) Milli Futbol Takımı'nın kadrosunda yer alan Gökhan Gönül'ün, sağ ayak ikinci tarak kemiğinde ödem belirlendiği ve bu futbolcunun en az 3 hafta süreyle, antrenmanlara tam kapasiteyle katılamayacağı bildirildi.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, sezonun son 1 ayında, ağrılarına karşın Fenerbahçe'de futbol oynamayı sürdüren ve fiziksel düşüşü dikkat çeken Gökhan Gönül'ün ayağındaki sıkıntısı sürünce, bugün kontrolden geçirildiği kaydedildi. Rahatsızlığı nedeniyle son haftalarda tam performansla oynayamadığını belirten Gökhan'ın, yapılan tıbbi kontroller ve çekilen MR sonucunda, sağ ayak ikinci tarak kemiğinde ödem belirlendiği ve en az 3 hata boyunca tam kapasiteyle antrenman yapamayacağı ifade edildi.

Milli takım doktorları, futbolcunun bu koşullarda yükleme yapamayacağını, yapsa da performansının soru işareti olacağını teknik heyete bildirdi. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya'ya antrenman yapmak amacıyla değil, tatil ve takımı kaynaştırma hedefiyle geldiklerini vurgulayarak, ''Henüz çalışmalara başlamadan sakatlıkların ortaya çıkması çok üzücü. Volkan ve Servet'in durumlarından haberdardık ama Gökhan'ın sakatlığı bizim için tatsız bir sürpriz oldu'' dedi.

Bu arada Terim'in, Gökhan hakkında son kararını gelişmelere göre ilerleyen günlerde vereceği belirtilirken, milli takımın 20 oyuncu ve 3 kaleciden oluşan Avrupa Şampiyonası finalleri kadrosunun, 28 Mayıs'ta UEFA'ya bildirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Kaynak: AA