A Milli Futbol Takımı, Gürcistan Maçı Hazırlıklarını Tamamladı

A Milli Futbol Takımı, Yarın Gürcistan'la Tiflis'te Oynayacağı Maçın Hazırlıklarını, Yaptığı Antrenmanla Tamamladı.

A Milli Futbol Takımı, Gürcistan Maçı Hazırlıklarını Tamamladı

A Milli Futbol Takımı, yarın Gürcistan'la Tiflis'te oynayacağı maçın hazırlıklarını, yaptığı antrenmanla tamamladı.

Boris Paichadze Stadı'nda, Teknik Direktör Fatih Terim yönetiminde ve ilk yarım saati basına açık gerçekleştirilen antrenmanda Ay-yıldızlı futbolcular, taktik ağırlıklı bir çalışma yaptı. Teknik heyet ve futbolcular antrenman öncesi basın mensuplarına toplu fotoğraf verirken, Fatih Terim'in çalışma sırasında oldukça keyifli olduğu gözlendi.

Bu arada, antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yarınki Gürcistan maçında sahaya süreceği ilk 11'i açıkladı. 4-1-4-1 düzeninde oynayacaklarını belirten Fatih Terim, ilk 11'de Volkan, Hamit, Aydın, Servet, İbrahim Üzülmez, Tugay, Sabri, Mehmet Aurelio, Tuncay, Arda ve Halil'e şans vereceğini kaydetti.

Bir basın mensubunun 'Bu 4-1-4-1 düzeni Yunanistan maçı için mi?' sorusuna deneyimli teknik adam, "4-1-4-1 genelde oynadığımız sistem. Oyun içinde değiştiriyoruz" cevabını verdi.

Fatih Terim, takımda şu anda Hüseyin'in gribal enfeksiyonu bulunduğunu ve onun dışındaki futbolcularda önemli bir rahatsızlığın olmadığını da ifade ederek, bu futbolcuların kulüplerine en iyi biçimde döneceğini söyledi.

Tugay'ı uzun bir aradan sonra aday kadroya çağırmasının deneyimli futbolcuyu heyecanlandırdığını belirten Fatih Terim, "Tugay'ı çağırdığımda çok heyecanlandı, 'Elimden geleni yaparım' dedi. O, benim Ümit Milli Takım'dan beri öğrencim. Şimdi Tugay ile nostalji yapıyoruz. Özlemiş, açığı kapatıyoruz" dedi.

Bir basın mensubunun 'Alpay'ı da kadroya çağırır mısınız?' sorusuna Fatih Terim, "İhtiyacım olursa Alpay'ı da çağırırım. Alpay, hazır askerdir" cevabını verdi.

(KÇ-KÇ-OK-S)