A Milli Erkek Voleybol Takımı, Sırbistan'a 3-1 Mağlup Oldu

2008 Pekin Olimpiyatları Avrupa Kıtası Voleybol Erkekler 3. Tur Elemelerinde A Milli Erkek Voleybol Takımı, Turnuvadaki 3. Maçında Sırbistan'a 3-1 Mağlup Oldu.

A Milli Erkek Voleybol Takımı, Sırbistan'a 3-1 Mağlup Oldu

2008 Pekin Olimpiyatları Avrupa Kıtası Voleybol Erkekler 3. tur elemelerinde A Milli Erkek Voleybol Takımı, turnuvadaki 3. maçında Sırbistan'a 3-1 mağlup oldu.

Finlandiya'ya 3-2, Almanya'ya 3-2 ve son maçında da Sırbistan'a 3-1 mağlup olan A Milli Voleybol Erkek Takımı, yarı final oynama hakkını kaybederken, 2008 Pekin Yaz Olimpiyatları'na da veda etti. Maç sonrası açıklama yapan Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Genadijs Parsins, "Finlandiya ile oynadığımız ilk maçı kazansaydık, bugün yarı final oynama şansını yakalayabilirdik. İkinci maçımızı Almanya karşısında, bloklarda ve top karşılamada yaptığımız hatalar yüzünden kaybettik. Son maçımızda

Sırbistan'ın karşısına zaten moral ve motivasyon eksikliği ile çıktık. Üzüntülüyüz. Artık önümüzdeki turnuvalara iyi hazırlanarak eksikliklerimizi gidereceğiz" dedi.

Türkiye gibi zorlu bir takım karşısında maçı kazandıkları için mutlu olduğunu ifade eden Sırbistan A Milli Takımı Antrenörü İgor Kolokovic, "Almanya, Finlandiya ve Türkiye gibi zorlu takımların olduğu gruptan çıkarak, yarı final oynamaya hak kazandık. Türkiye sürpriz oyunculara sahip olan çok iyi bir takım. Yarı finalde eşleştiğimiz Hollanda'yı yenerek final oynamak isitiyoruz" diye konuştu.

Turnuvada yarı finalde Sırbistan-Hollanda ve İspanya-Finlandiya eşleşmeleri oldu.

(FH-AC-OK-S)

Kaynak: İHA