A Milli Bayan Basketbol Takımı Topbaşı Yaptı

İtalya'da Yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda Mücadele Edecek Olan A Milli Bayan Basketbol Takımı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Toplanarak Hazırlıklarına Başladı.

A Milli Bayan Basketbol Takımı Topbaşı Yaptı

İtalya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olan A Milli Bayan Basketbol Takımı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda toplanarak hazırlıklarına başladı.

A Milli Bayan Basketbol Takımı'nın bugün yaptığı antrenmanda oyuncuların fiziksel durumları ölçülürken, antrenman sonrasında Yasemin Horosan'ın kesilen pasta ile doğum günü kutlandı. Milli basketbolcular Nevriye Yılmaz, Esmeral Tunçluer ve Birsel Vardarlı, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası'nda hedeflerinin ilk 5 içerisinde yer almak olduğunu belirterek, "2005 yılındaki Avrupa Şampiyonası'nda 8. olmuştuk. Hedefimiz, bu derecenin üstüne çıkmak ve ilk 5 içerisinde yer almak. Bunu da

başaracak güce sahibiz" diye konuştular.

Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'nda A Grubu'nda Çek Cumhuriyeti, Letonya ve İlave Takım Belirleme Turu'ndan gelecek olan son takım ile birlikte mücadele edecek olan A Milli Bayanlar, çalışmalarına 5 Ağustos'a kadar İstanbul'da devam edecek ve bu tarihte kamp için İtalya'nın Bormio şehrine gidecek.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA