A Bayan Milli Voleybol Takımı Yarı Finale Yükseldi

A Bayan Milli Voleybol Takımı Yarı Finale Yükseldi

A Bayan Milli Voleybol Takımı, Almanya'yı 3-1 yenerek grubunu birinci sırada tamamladı ve yarı finale yükseldi.

A Bayan Milli Voleybol Takımı Yarı Finale Yükseldi

A Bayan Milli Voleybol Takımı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri'nde A Grubu'ndaki son maçında Almanya'yı 3-1 yenerek grubunu birinci sırada tamamladı ve yarı finale yükseldi.

A Milli Bayan Voleybol Takımı'nın 2012 Olimpiyatları Avrupa Kıtası Elemeleri A Grubu'ndaki 3. ve son maçında Almanya'yı 3-1 yenmesinin ardından A Milli Bayan Voleybol Takım Antrenörü Marco Aurelio Motta, Turnuvanın en keyifli maçıydı. Bazı hatalar yaptık ancak her zaman hata olabilecek bir maçtı dedi. Motta, Zorlu bir maçtı. İlk sete Almanlar çok iyi başkladı. 3-4 dördüncü setlerde biz çok iyiydik. Turnuvanın bence en keyifli maçıydı. Bazı hatalar yaptık ancak her zaman hata olabilecek bir maçtı. Bu noktadan sonra bizim için yarı final ve final çok önemli şeklinde konuştu.

NESLİHAN DARNEL GERİDEN GELİP HİÇ PES ETMEDEN SAVAŞTIK VE TURNOVA YENİ BAŞLIYOR"

Yıldız oyuncu Neslihan Darnel, şöyle konuştu

Bizim için çok güzel bir maçtı. Bu maça iyi hazırlanmıştık. İlk sete kötü başladık ancak sonraki seti çok rahat aldık. Üçüncü ve dördücü setlerde geriden gelip hiç pes etmeden savaşarak, bütün setleri döndürdük. Bizim için çok umut verici bir şey bu maç ama sadece bugün sevinebiliriz. Yarın başka bir gün ve yeni bir maç var. 1 gün tatilden sonra o yüzden daha turnuva yeni başlıyor. Umarım istediğimiz sonucu alıp Londra'ya gideceğiz.

NAZ AYDEMİR "ÇOK ZOR BİR MAÇ OLDU"

A Milli Takım'ın genç pasörü Naz Aydemir, Zor bir maç oldu ama zor geçeceğini biliyorduk. Çok fazla hata yaptık. Son iki sette de geriden geldik. Ne kadar kaliteli bir takım olduğumuzu gösterdik. Son dakikaya kadar mücadele ettik. Olimpiyata adım adım ilerliyoruz. Seyircinin de desteğiyle Londra'da oynayacağız ifadelerini kullandı.

EDA ERDEM "İNŞALLAH OLİMPİYATLARA GİDECEĞİZ"

Milli oyuncu Eda Erdem ise, Kesinlikle seyir zevki çok yüksek ve heyacanın üst noktada olduğu bir maç oldu. Arkadaşlarımız kutluyorum. Ankara seyircisinin desteği inanılmazdı. Her ne kadar 2-1 öne geçip rahatlasak da 3-2 maçı kazanmayı bildi. Arkadaşlarımı tebrik eidyorum. Grup birincisiyiz. İnşallah olimpiyatlara gideceğiz dedi.

TÜRK MİLLİ MİLLİ TAKIM KAPTANI ESRA GÜMÜŞ "SONUNA KADAR MÜCADELE ETTİK"

Takım Kaptanı Esra Gümüş, Son sette 16-11 geriden geldik. Biraz manşette sıkıştık. Özellikle ben birkaç tane hata yaptım. Bütün takım arkadaşlarım ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve geriden gelip seti almayı başardık. Bütün takım arkadaşlarım başından sonuna kadar çok iyi mücadele ettiler diye konuştu. Almanya Bayan Voleybol Takımı'nın çok iyi bir takım olduğunu kaydeden Gümüş, Seyircinin baskısıyla maçı kazandık. Yarı final maçını bekliyoruz dedi.

ÖZGE KIRDAR ÇEMBERCİ "MAÇIN SONUNA KADAR SAVAŞTIK VE KAZANDIK"

Milli takımın başarılı smaçörü Özge Kırdar Çemberci, Maçın başından sonuna kadar çok savaşçı ve mükemmel oynadık. Çok savaşçı oynadık, onlarda oyunu bırakmadılar. Taraftarımızın sayesinde finale kalıp olimpiyatlara gitmek istiyoruz ifadesini kullandı.

ALMANYA A MİLLİ BAYAN VOLEYBOL TAKIMI ANTRENÖRÜ GİOVANNİ "TÜRKİYE BENİ ŞAŞIRTMADI"

Almanya Milli Bayan Voleybol Takımı'nın İtalyan Antrenörü Giovanni Guidetti, 3-1 yenildikleri Türkiye maçının ardından Türk takımını tebrik ediyorum. Çok iyi oynadılar ve bu beni şaşırtmadı. Türkiye çok güçlü bir takım, olimpiyatlara gideceğini düşünüyorum dedi.

ALMAN MİLLİ TAKIM KAPTANI KOZUCH "TÜRKİYE'Yİ TEBRİK EDİYORUM"

Takım kaptanı Margareta Anna Kozuch da, Türk takımı tebrik ediyorum. Zorlu bir maçtı. Çok hata yaptık. Türk takımı çok etkili servisler kullandı. Artık bizim için önemli olan yarın ve sonrasını düşünmek diye konuştu.