911 Çocuk Kulübü'nden Çanakkale Gezisi

911 Çocuk Kulübü'nden Çanakkale Gezisi

Genel Merkezi Bandırma'da Bulunan 911 Arama Kurtarma Derneği'nin Çocuk Kulübü Tarafından Çanakkale'deki Şehitliklere Gezi Düzenlendi.

911 Çocuk Kulübü'nden Çanakkale Gezisi

Genel merkezi Bandırma'da bulunan 911 Arama Kurtarma Derneği'nin Çocuk Kulübü tarafından Çanakkale'deki şehitliklere gezi düzenlendi.

911 Arama Kurtarma Çocuk Kulübü üyesi minikler, 911 yöneticileri ve aileleriyle birlikte Eceabat' taki tabyaları ve oluşturulan müzeleri gezdiler. Kilitbahir, Mecidiye Tabyası, Seyid Onbaşı Anıtı, Şehitler Abidesi ve diğer şehitlikleri ziyaret eden Çocuk Kulübü üyeleri, savaşlarda şehit olan ataları için dua okudular. Gezinin çocukların Türk tarihini ve Çanakkale Savaşları'nı öğrenmeleri açısından çok faydalı olduğunu ifade eden 911 Genel Başkanı Mustafa Gürsoy, "Gezi boyunca minik 911' lilerin gözlerinde atalarının ve onların vatan için canları pahasına her türlü yokluğa rağmen verdiği eşsiz mücadeleyi görmenin gururu vardı. Minik 911' liler bu vatanın nasıl düşmandan kurtarıldığını, nasıl korunduğunu öğrenmenin ayrı bir maneviyatını yaşadılar" dedi.

(MEY) 24.03.2008 14:01 TSİ