9 Yıldır Aşkı Yüzünden Hayata Küstü

9 Yıldır Aşkı Yüzünden Hayata Küstü

Diyarbakır'da 9 Yıldır Sevdiği Kız Yüzünden Kendini Dicle Nehrinin Kıyalarına Adeta Mahkum Eden Şeyhmus Çekirdek Sefalat Dolu Bir Yaşam Sürdürüyor. 9 Yıldır Aşkına Kavuşamadığı İçin Dicle Nehri'nde Yaşayan Şeyhmus Çekirdek, Ne Gülüyor Nede Kimseyle Konuşuyor.

9 Yıldır Aşkı Yüzünden Hayata Küstü

Diyarbakır'da 9 yıldır sevdiği kız yüzünden kendini Dicle Nehrinin kıyalarına adeta mahkum eden Şeyhmus Çekirdek sefalat dolu bir yaşam sürdürüyor. 9 yıldır aşkına kavuşamadığı için Dicle Nehri'nde yaşayan Şeyhmus Çekirdek, ne gülüyor nede kimseyle konuşuyor.

Diyarbakır'da trajikomik bir aşk öyküsü yaşanıyor. 1999 yılında sevdiği kızı alamadığı için hayata küsüp kendini Dicle Nehri'ne adete mahkum eden Diyarbakır'lı Şeyhmus Çekirdek barakada yaşam mücadalese veriyor. Dicle Nehri kıyısında bulduğu tenekelerden yaptığı küçük baraka evde yaşayan Çekirdek 9 yıldır aynı yastıkta yatarken, yastığın 9 yıldır yıkanmaması bu içler açası manzarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Kimseyi yanına almayan ve kimseyle konuşmayan Şeyhmus Çekirdek yiyecek ihtiyacını çöplerden

toplarken su ihtiyacını Dicle Nehri'niden gideriyor. Yaz kış demeden 9 yıldır hiç şehir merkezine inmeden aynı yerdee yaşayan Şeyhmus Çekirdek sabahları sadece gençlik yıllarını ararcasına Dicle Nehri'ne bakıyor. Kameraların kendisini yakından çekmesine izin vermeyen Çekirdek'i tanıyan vatandaşlar, "Kimseyle konuşmuyor. Kimseden yardım almıyor. Çöplerden bulduğu ekmeklerle karnını doyuruyor. Tenekelerle kendi yaptığı evde yaşıyor. Valliik bir an önce Şeyhmus Çekirdek'e yardım etmesi gerek" dedi.

(SK-SK-BA-Y)

Kaynak: İHA