9 Yaşındaki İkizler Gölette Boğularak Öldü

9 Yaşındaki İkizler Gölette Boğularak Öldü

Balıkesir'in Susurluk İlçesinde, 9 Yaşındaki İkizler Gölette Boğularak Hayatlarını Kaybetti.

9 Yaşındaki İkizler Gölette Boğularak Öldü

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde, 9 yaşındaki ikizler gölette boğularak hayatlarını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Susurluk'a bağlı Söve köyünde oturan Ali Kefsiz'in 9 yaşındaki ikiz çocukları Aykut ve Alican Kefsiz, Anıl Avcı (7) isimli arkadaşlarıyla birlikte bugün saat 16.30 sıralarında serinlemek için köyün yakınlarındaki gölete gitti. Gölete ilk giren Aykut Kefsiz, bir süre sonra çırpınmaya başlayarak yardım istedi. Alican da kardeşini kurtarmak için hemen suya girerken, ikizler boğularak hayatlarını kaybetti. Anıl Avcı'nın hemen köye giderek durumu haber vermesi üzerine olay yerine akın

eden köylülerin çabası sonuçsuz kalırken, durum jandarmaya bildirildi. Susurluk Kaymakamlığı'nın verdiği bilgi üzerine Vali Selahattin Hatipoğlu, İl Savunma Müdürlüğü'ne talimat vererek, arama ve kurtarma ekibini bölgeye sevk ettikten sonra ilçeye giderek çalışmaları yerinde takip etti.

Sivil savunma arama ve kurtarma ekibindeki dalgıçların uzun süren çalışmaları neticesinde Söve Göleti'nde boğularak hayatlarını kaybeden ikiz kardeşlerin cesetleri bulundu. Susurluk Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından çocukların cenazeleri, Susurluk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili İHA muhabirine bilgi veren Vali Hatipoğlu, "Susurluk ilçemizin Söve köyünde oturan ailenin çocukları. Aynı köydeki ilköğretim okulunda ikinci sınıf öğrencileri. Bugün öğretmenleriyle sınıfça pikniğe gitmişler, okuldan sonra piknik dönüşü evlerine dağıldıktan sonra bu ikiz çocuklarımız yüzmek için gölete gidiyorlar. Yanlarındaki arkadaşları girmemelerini söylediği halde ikizlerden önce biri gölete giriyor, suya batınca onu kurtarmaya diğer kardeşi de giriyor, ancak ikisi de maalesef

boğulmuşlar. Göletin dibi balçık olduğu için çırpınsalar da çıkamamışlar. Sivil Savunma Müdürlüğümüz'ün bünyesindeki kurtarma ekiplerimizin çabaları sonucu çocukların cesetlerine ulaşabildik. Maalesef olay çok üzücü. Aileye başsağlığı diliyorum" dedi.

Hayata birlikte gözlerini açıp, yine birlikte gözlerini yuman ikizlerin babalarıyla kaldıkları, eşiyle daha önce ayrılan ve Trabzon'a yerleşen annelerinin ise cenaze için Balıkesir'e gelmek üzere yola çıktığı öğrenildi. Susurluk Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, cenazelerin yarın Susurluk'ta toprağa verileceği bildirildi.

(YU-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA