9. Ekonometri ve İstatistik Sempozyumu Sona Erdi

9. Ekonometri ve İstatistik Sempozyumu Sona Erdi

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü Tarafından Kuşadası'nda Düzenlenen "9. Ekonometri ve İstatistik Sempozyumu" (Eisemp 9) Sona Erdi.

9. Ekonometri ve İstatistik Sempozyumu Sona Erdi

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü tarafından Kuşadası'nda düzenlenen "9. Ekonometri ve İstatistik Sempozyumu" (EİSEMP 9) sona erdi.

Kuşadası Pine Bay Tatil Köyü'nde gerçekleştirilen ve 2 gün süren sempozyumda aralarında Bilken Üniversitesi Dünya Sistemleri, Ekonomileri ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nden Orhan Güvenen, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden Burhan Türkşen, Kanada Ottowa Üniversitesi'nden Daniel E. Lane, Ege Üniversitesi Uluslar arası Bilgisayar Enstitüsü'nden Aydın Öztürk ve Finlandiya Helsinki Üniversitesi'nden Vesa A. Niskanen'in de konuşmacı olarak katıldı.

9. Ekonometri ve İstatistik Sempozyumu'na 200'e yakın akademisyen katılırken, 2 gün boyunca 6 farklı salonda toplam 53 oturumda 150 çalıştay gerçekleştirildi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü Başkanı ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şenay Üçdoğruk, sempozyuma uluslar arası alanda tanınmış bir çok bir çok bilim adamının katıldığına dikkati çekerek, "Sezmpozyumda ekonometri yöneylem araştırması, istatistik uygulamalı ekenometri, panel veri analizi, finansal ekonometri, simülasyon optimizasyon, bulanık mantık ve coğrafi bilgi sistemleri gibi ana başlıkları ele aldık ve çok başarılı çalıştaylar ortaya koyduk" dedi.

(ZH-İK) 30.05.2008 22:14 TSİ

Kaynak: İHA