9, 10, 11. sınıflar ne zaman açılacak? (1 Mart) 2021 liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? .

9, 10, 11. sınıflar ne zaman açılacak? (1 Mart) 2021 liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? .

9, 10, 11. sınıflar ne zaman açılacak? (1 Mart) 2021 liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? .
Haberler.com - Haberler | Gündem

9, 10, 11. sınıflar ne zaman açılacak? ( Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca kişinin beklediği açıklamayı yaptı. Açılacak okulları ve ders saatlerini tek tek duyurdu. Peki, (1 Mart) 2021 liselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? .

Milli Eğitim Bakanlığı akullara ilişkin yazıl açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi: Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda her alanda olduğu gibi eğitim ve öğretimde de il bazlı olarak yerinde karar uygulamasına başlanılmıştır.

9, 10, 11.SINIFLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bu kapsamda, 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim başlanılacaktır.

Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim gerçekleştirilecektir.

Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde yüz yüze eğitime; Okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, İlkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki (2) gün, Ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, Ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, Lise hazırlık 9. 10. 11. sınıflarda seyreltilmişgruplar halinde haftada iki (2) gün, Lise 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime başlanacaktır. Yüksek ve çok yüksek riskli olarak tanımlanan illerde yüz yüze eğitime; Okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün,8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat,12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlanacaktır.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlayacaktır.

Tüm okul kademeleri ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime 2 Mart Salı gününden itibaren başlanacaktır.

Liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm illerimizde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir. Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.

Haber Yorumları (4)
GİZEM: 9. Sınıf Ne zaman açılacak bunu bi ben mi anlamadım yani
AYÇA: Haftada 2 gün ne sınav olucakmışız benim bundan haberim var mı konulardan haberim var mı?
AHLAK BEKÇİLERİ: Peki merak ettiğim şey hangi gün okula gideceğiz
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title