83 Yaşındaki Kadını "Annem Hasta" Diyerek Soydular

83 Yaşındaki Kadını "Annem Hasta" Diyerek Soydular

Antalya'da Arık Mahallesi Huzur Apartmanında Oturan 83 Yaşındaki Saadet Aydın'ın Evine Gelen Hırsız, Annesinin Hasta Olduğunu Söyleyerek Yaşlı Kadını Soydu.

83 Yaşındaki Kadını

Antalya'da Arık Mahallesi Huzur Apartmanında oturan 83 yaşındaki Saadet Aydın'ın evine gelen hırsız, annesinin hasta olduğunu söyleyerek yaşlı kadını soydu.

Antalya'da tek başına yaşayan 83 yaşındaki Saadet Aydın, "Evinde otururken birisi kapımı çaldı. Bende kim o dedim. Bana 'Saadet Teyze benim' dedi. Bende Kalkan'daki bir akrabam diye kapıyı açtım. 'Bana annemi hastaneye yatırdım. Gözlerinden kan geliyor. Bana yardım et' dedi. Ben de yatak odasına giderek emekli maaşından kalan biraz para vardı onu almaya gitmiştim. Arkamdan yatak odasına geldi. İçeride biriktirdiğim paralar vardı. 7 bin YTL ve bir miktar dolar. Bütün paraları elimden alan şahıs daha sonra

bana dönerek aldığı dolarlardan '500 dolar sende kalsın' diyerek geri bıraktı. Sonra kapıdan çıkıp koşarak kaçtı. Ben yardım amaçlı olarak kendisine bir miktar para vermeyi düşünüyordum. Ne olduğunu anlayamamıştım. Hemen polisi çağırdım. Keşke geri gelip paramın yarısını bana verse diğer yarısını ona helal ederim" dedi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade veren 83 yaşındaki Saadet Aydın, olayın şokunu hala üzerinden atamadığını söyledi.

(MSB-AT-ÖK-Y)

Kaynak: İHA