82 Yaşındaki Güzel Nine, Torunlarının Geleceği İçin Tdh'ye Katıldı
Haberler » Güncel » 82 Yaşındaki Güzel Nine, Torunlarının Geleceği İçin Tdh'ye Katıldı - Haber

82 Yaşındaki Güzel Nine, Torunlarının Geleceği İçin Tdh'ye Katıldı

Türkiye'nin 81 İlinde Örgütlenen ve Partileşme Sürecini Hızla Tamamlamak Üzere Olan Türkiye Değişim Hareketi (Tdh), İlk Büyük Mitingini Gerçekleştirdiği Bornova'da Çamkıran Sevgi Durağı'ndaki Sevgi Düğün Salonu'nda "Kitlesel Katılım Töreni" Düzenledi.

82 Yaşındaki Güzel Nine, Torunlarının Geleceği İçin Tdh'ye Katıldı

Türkiye'nin 81 ilinde örgütlenen ve partileşme sürecini hızla tamamlamak üzere olan Türkiye Değişim Hareketi (TDH), ilk büyük mitingini gerçekleştirdiği Bornova'da Çamkıran Sevgi Durağı'ndaki Sevgi Düğün Salonu'nda "kitlesel katılım töreni" düzenledi.


Başkanlık gibi bir derdi olmayan" 82 yaşındaki Güzel nine ise, torununun yarınları için TDH'ye katıldığını belirtti.


TDH İzmir Ege Bölge Sorumlusu Hüseyin Aslan, TDH İzmir İl Başkanı Nihat Demirkol ve TDH Bornova İlçe Örgütü başkanı Meryem Kilit'in ev sahipliğinde düzenlenen törene TDH Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Eker, TDH kurucularından 22.Dönem İzmir Milletvekili Muharrem Toprak, TDH kurucularından 21.Dönem Aydın Milletvekili Halit Dikmen, TDH İzmir İl Kadın Kolları Başkanı İsmihan Hıdırbozan ile partinin İzmir metropol ilçe başkanları katıldı.


İzmir'de, TDH'nin ilk mitingini yaptığı Bornova'da halkın harekete ilgisinin günden güne arttığını anlatan Meryem Kilit, "İzmir'de ilk kez Bornova Teşkilatı olarak çoğunluğu ilk kez siyasete atılan insanlardan olmak üzere bini aşkın kişinin hareketimize katılımına öncülük etmekten gurur duyuyoruz." diye konuştu.


Kilit'in sözleri düğün salonunu hıncahınç dolduran kalabalık tarafından "İşte Başkan, işte teşkilat" sloganlarıyla kesildi.


TDH İzmir İl Başkanı Nihat Demirkol da harekete katılım törenlerinin Bornova'dan başlayıp tüm İzmir'de devam eden bir etkinlik dizisi olduğunu belirterek, "Değişim tüm İzmir'i saracak." dedi. Daha sonra "İzmir seninle gurur duyuyor" sözleriyle kürsüye gelen TDH İzmir Ege Bölge Sorumlusu Hüseyin Aslan, Bornova'daki coşkunun İzmir'e yayılacağını ve ilk seçimlerde Türkiye Değişim Hareketi'nin iktidar olacağını savundu.


TDH'nin "herkesle kavgalı iktidar" ve "görevini yerine getiremeyen muhalefet"in neden olduğu siyasi tıkanmışlık ve kavga ortamını aşmada en doğru seçenek olduğunu kaydeden Aslan, "Siz TDH üyesi olarak çok şanslısınız. Çünkü genel başkanı parti liderini sizin adınıza delegeler değil; siz bizzat seçeceksiniz. Bu toplantı burada kalmamalı, iktidar hedefine ulaşmak için el ele vererek bu hareketi herkese anlatmalısınız. Bu hareketin mensubu olarak sorumluluklarınız şu andan itibaren başladı. İzmir halkı önümüzdeki seçimlerde bir kez daha tercihiyle iktidarından muhalefetine herkese ders verecek." şeklinde konuştu.


TDH Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Eker de toplumun kavga ortamından bıktığını ve mevcut siyasi liderlerin çatışmadan başka bir şey üretmediğini iddia etti.


Bornova'daki coşku tablosunun halkın yenilik arayışının doğal bir sonucu olduğunu kaydeden Eker, "Anketler de gösteriyor ki TDH ve Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bu ülkede halkın iktidarını kurmaya geliyor." biçiminde konuştu.


Aslan, Eker ve Demirkol; klasörlerde getirilen Bornova'da harekete yeni katılan ilk etapta bine yakın ismin TDH mensubiyetine onay veren belgeleri imzaladı.


Aslan, Eker ve Demirkol, harekete katılan en yaşlı değişimci Güzel Çakmak'ın yanına gelerek elinden öptüler ve sohbet etti.


1928 Sarıkamış doğumlu Güzel Çakmak, Türkiye'de hiç olmazsa torunlarının "güzel günler" görmesini istediğini bunu da "Kara yağız oğlan" Mustafa Sarıgül'ün gerçekleştireceğine inandığını söyledi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler