81 İl Kadın El Emeği Sergisi Açıldı

81 İl Kadın El Emeği Sergisi Açıldı

Bolu Valisi İbrahim Özçimen ve eşi Nezahat Özçimen, Ankara'da düzenlenen 81 İl Kadın El Emeği Sergisine katıldı.

81 İl Kadın El Emeği Sergisi Açıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadın girişimci sayısını artırmak , kadınları ekonominin aktörleri haline getirmek ve kadınların el emeği ile ürettiği ürünleri tasarlayarak bir marka haline getirmelerini sağlamak amacıyla Türkiye'nin önde gelen tasarımcılarını, marka uzmanlarını, moda editörlerini ve pazarlama uzmanlarını 81 ilden gelerek el emeklerini sergileyecek kadınları bir araya getirmek için 8-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında "81 İl Kadın El Emeği Sergisi" düzenledi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen ve eşi Nezahat Özçimen'in de katıldığı Ankara Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılan "81 İl Kadın El Emeği Sergisi" nin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yaptı.

Açılışın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin stantları gezerek kadınların ürettiği el emeği ürünleri inceledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden yetkililerinin de katıldığı sergide ilimizi, el işi dalında Halk Eğitim Merkezi Öğretmeni Fatma Isnık, gıda alanında BEHTER Derneği Başkanı Güler Burkucu ve deri işleme dalında Nezaket Uslu yapmış oldukları ürünleri ile en iyi şekilde tanıttılar.

Bolu standına gelen tüm misafirler ile yakından ilgilenen Vali İbrahim Özçimen ile eşi Nezahat Özçimen, onlarla sohbet edip ikramlarda bulundular.