80'lik Nineler Mankenlere Taş Çıkarttı

80'lik Nineler Mankenlere Taş Çıkarttı

Anneler ve Anneanneler Kuşadası'nda Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi'nin Düzenlediği Yardım Defilesinde Podyuma Çıktı. Podyuma Çıkan Biri 81, Diğeri 82 Yaşındaki İki Anneanne Genç Mankenlere Taş Çıkarttı.

80'lik Nineler Mankenlere Taş Çıkarttı

Anneler ve anneanneler Kuşadası'nda Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi'nin düzenlediği yardım defilesinde podyuma çıktı. Podyuma çıkan biri 81, diğeri 82 yaşındaki iki anneanne genç mankenlere taş çıkarttı.

Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi tarafından Pamay Otel'de Sumak XL Fashion'un sponsorluğunda gerçekleştirilen yardım defilesi büyük ilgi gördü. Türkiye'nin büyük beden kadın giyiminde öncü markalarından Sumak XL Fashion'un 2008 koleksiyonunu podyumda sergileyen anneler ve anneanneler formda olmanın kilo ve yaşla ilgili olmadığın kanıtladı.

Türk Anneler Derneği Kuşadası Şube Başkanı Tülay Mutlu'nun açılış konuşmasının ardından Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen'in eşi Şengün Esen tarafından defile pastası kesildi. Ardından ise sıfır beden tartışmalarının yapıldığı bir ortamda aralarında biri 81, diğeri 82 yaşında iki anneannenin de bulunduğu tamamı Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi üyesi olan 30 anne ve anneanne podyuma çıktı. Vücudu ve yaşıyla barışık 81 yaşındaki Nuriye Günşen ve önceki yıl vefat eden ünlü gurme Tuğrul Şavkay'ın annesi 82 yaşındaki Müjgan Şavkay'ın 10. Yıl Marşı eşliğinde podyumda yaptıkları gösteri görülmeye değerdi. Ayakta alkışlanan her iki anneanne büyük gurur duyduklarını söylerken, heyecanları da yüzlerinden okunuyordu.

Türk Anneler Derneği Kuşadası Şube Başkanlığı'nı da yürüten 65 yaşındaki Tülay Mutlu da podyuma çıkarak mankenlere taş çıkarttı. Mutlu, büyük ilgi gören defileden elde edilen gelirle Kuşadası'nda meslek edindirme kursları açılacağını ve bir ilköğretim okulunun ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

(ZH-İK)

15.12.2007 17:48 TSİ

Kaynak: İHA