8 Yeni Filim Vizyonda

8 Yeni Filim Vizyonda

Son Dönemde Büyük Bir Atılım Yapan Yeşilçam'da Rekabet İyice Kızışacak. Eve Dönüş, Hokkabaz ve Sınav'ın Ardından Kasım ve Aralık'ta 8 Türk Filmi Daha Görücüye Çıkacak.

8 Yeni Filim Vizyonda

DÜNYAYI KURTARAN ADAM'IN OĞLU

'Her Şampiyonlar Ligi öncesi Avrupa'da tarih yazmaya hazırlanan Türkler'in uzay destanı da olmalıdır' diye yola çıkıp filmlerini 'A Milli Uzay Filmi' ilan eden ekipte Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil ve Deniz Seki gibi ünlü isimler yer alıyor. Efektleriyle dikkat çeken, Kartal Tibet'in yönettiği film, 15 Aralık'ta vizyona girecek.

DONDURMAM GAYMAK

24 Kasım'da gösterime girecek 'Dondurmam Gaymak' duru senaryosuyla dikkat çekiyor. Filmin bir özelliği de 2007 Akademi Ödülleri'nde 'En İyi Yabancı Film Aday' adayı olması... Yüksel Aksu'nun yönettiği 250 bin YTL'ye mal olan filmde Turan Özdemir ile Muğla halkı rol alıyor.

KADER

Türk-Yunan ortak yapımı filmin senaryosu ve yönetmenliğini Zeki Demirkubuz üstleniyor. 17 Kasım'da izleyiciyle buluşacak filmde Vildan Atasever, Ufuk Bayraktar, Engin Akyürek, Ozan Bilen, Settar Tanrıöğen ve Erkan Can rol alıyor. Film 43'üncü Altın Portakal'da 'En İyi Film' ödülünü aldı.

GOMEDA

Tan Tolga Demirci'nin yönettiği fantastik-korku-gerilim filmi 'Gomeda' da 17 Kasım'da izleyiciyle buluşacak. Feride Çetin, Bahar Yanılmaz ve Bulut Köpük'ün rol aldığı yapım, Kapadokya'da tatile giden 5 gencin içine düştüğü korku dolu macerayı anlatıyor. Film özel efektleriyle ses getirecek gibi...

HAYATIMIN KADINISIN

Türk Sineması'nın iki devi Türkan Şoray ile Uğur Yücel'i buluşturan 'Hayatımın Kadınısın' da 24 Kasım'da beyazperdede olacak. Film kocasından şiddet gören eski bir şarkıcının hayatını konu alıyor. Asuman Karaca (Şoray) ile Tophaneli Tayfur'un (Yücel) yakınlaştığı sahneler çok konuşulacak cinsten...

KÜÇÜK KIYAMET

İstanbul'da olması muhtemel depremin insanlar üzerindeki etkilerini anlatan 'Küçük Kıyamet'in yönetmenliğini Yağmur-Durul Taylan Kardeşler üstleniyor. 22 Aralık'ta vizyona girecek olan filmin oyuncuları ise Başak Köklükaya, İlker Aksum, Binnur Kaya ve Cansel Elçin..

CENNETİ BEKLERKEN

15 Aralık'ta vizyona girecek, Derviş Zaim'in yeni filmi 'Cenneti Beklerken'de 17'nci yüzyıl Osmanlısı'nda geçen ama farklı dönemlerdeki birçok tarihi olayı ve şahsiyeti buluşturarak kurgusal bir hikâye anlatılıyor. Serhat Tutumluer, Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen ve Nihat İleri gibi isimler rol alıyor.

EVE GİDEN YOL

11 haftada biten olaylı film 'Eve Giden Yol' 22 Aralık tarihinde vizyona giriyor. Yönetmenliğini Semir Aslanyürek'in üstlendiği filmin 200 salonda gösterime girmesi planlanıyor. Oyuncuları ise Metin Akpınar, Melisa Sözen ve Emre Altuğ