8. Uluslararası Türkçe Festivali İçin Türkiye'ye Gelen Çocuklar Çubuk'ta

8. Uluslararası Türkçe Festivali İçin Türkiye'ye Gelen Çocuklar Çubuk'ta

8

05.06.2010 20:22 | Son Güncelleme: 05.06.2010 20:22
8. Uluslararası Türkçe Festivali İçin Türkiye'ye Gelen Çocuklar Çubuk'ta

8. Türkçe Olimpiyatları için Türkiye'ye gelen öğrenciler, Ankara'nın Çubuk ilçesine geldi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan programa katılan Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı konuşmada, Ahmet Yesevi'nin, Mevlana'nın, Yunus Emre'nin, Hacı Bektaşı Veli'nin ve Anadolu erenlerinin dün yaptıkları hizmeti, bugün yapanlara ve bütün dünya coğrafyasını aydınlatmaya giden hocalara teşekkür ettiğini belirterek, 'Onların yetiştirdiği ışıklar tüm dünyayı aydınlatıyor. Bu hizmet dünya barışına katkıda bulunacak bir hizmettir. Her milletten yüzlerce kardeşimiz bugün burada bizim müziğimizi ve folklorumuzu bizim kadar güzel sergilediler' dedi.

Özden, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısını nefretle ve şiddetle kınadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

'Bugün Slovakya'nın Sabinov kentine gitmek için ilçemden bir heyet ile yola çıkıyoruz. Gittiğimiz tüm ülkelerde yapılan bu saldırıyı Türk Bayrağının altında şiddetle ve nefretle kınayarak, herkese bu zalimliği anlatacağım. Biz Türkiye'yi, Ankara'yı ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtmak için bu resmi ziyareti gerçekleştiriyoruz.'

Başkan Özden'in konuşmasının ardından tertip heyeti ve Çubuk Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Uluslararası 8. Türkçe Olimpiyatları için Ankara'ya gelen çocuklardan bir kısmı, Çubuk'ta Türkçe şiirler ve şarkılar söyledi. Sahneye çıkan çocuklar, Türk Müziği ve Edebiyatının önde gelen eserlerinden örnekler sundu.

(HY-ARF) - ANKARA

Kaynak: AA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: 8. Uluslararası Türkçe Festivali İçin Türkiye'ye Gelen Çocuklar Çubuk'ta - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.04.2020 17:28:52. #1.12#
title