8 Mart Haberleri

8 Mart haber, 8 Mart son dakika haberleri ve gelişmeleri.

8 Mart - 28.6.2020
Haftanın tarihine bakış
2015 - Hint Okyanusu'ndaki Fransız toprağı Reunion Adası'nda bulunan iki metrelik uçak kanadı parçasının Fransa'da yapılan incelemesinde, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart 2014'te 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile kaybolan MH370 sefer sayılı Malezya uçağına ait olduğu belirlendi.
8 Mart - 25.6.2020
Nusaybin'de elektrik kesintisi
Elektrik kesintisi 8 Mart, Abdulkadir Paşa, Barış, Devrim, Dicle, Fırat, Kışla, Mor-Yakup, Selahaddin Eyyubi, Yenituran, Yenişehir ve Yeşilkent mahallelerinde uygulanacak.
8 Mart - 24.6.2020
Adana'daki "kan davası" cinayetinin sanıkları hakim karşısında
Olayın geçmişi Merkez Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi'nde, 25 Temmuz 2019'da kahvehane işletmecisi İzzettin Ş. silahlı saldırıda hayatını kaybetmiş, maktulü, 8 Mart 2004'te yaşamını yitiren Ayhan A'nın kardeşleri Alican A, Mehmet A.
8 Mart - 23.6.2020
Otizmli müzik dahisi, ebeveynlerinin desteğiyle başarıya koşuyor
İlk başlarda otizmin tedavisiyle ilgili bir korku yaşadıklarını ve ebeveynler olarak kendilerini bu konuda eğittiklerini ve daha sonra kızlarını yönlendirdiklerine dikkati çeken Baba Hüseyin Aytek, şöyle konuştu: "Rabia otizm tanısı konulmasıyla beraber sürekli eğitim görüyor. Bu eğitimi hep beraber ölene kadar görmeye devam edeceğiz. Kızımla izinli olduğum veya mesai saatlerinde Rabia'nın tercihlerine göre yürüyüşlerimiz oluyor. Pandemiden sonra, Rabia kilo alınca yürüyüş ve sporlara başladık. Sporun ardından kızımın piknik anlamında istediği yerlere giderek onu ödüllendiriyoruz. Kızımla mümkün olduğu kadar birlikte olmaya çalışıyoruz." Otizmle kendisi gibi mücadele eden ailelere tavsiyelerde bulunan Aytek, şunları kaydetti: "Aileler otizmli çocuklarını kesinlikle eve kapatmasın. Mutlaka çocuklarını sosyal hayata uyum sağlamaları için gerekli kurslara göndermeleri ve çocuklarının yeteneklerini keşfetmeleri gerekiyor. Otizmli çocuklarını sosyal hayata hazırlasınlar. Örneğin, çocukların müzik, spor ya da farklı yeteneklerini ortaya çıkarıp, pes etmeden, yılmadan çalışmalarına devam etsinler. Eğitim şart ve aileler çocuklarının eğitimlerine ara vermesin. Otizmle mücadelede anne ve babalarda sevgi, şefkat, merhamet, anlayış, hoşgörü olması gerekiyor. Anne ve babada bu olmadan hiçbir şey başaramazsanız. Biz de Rabia'nın yetişmesinde baba olarak ben 2. plandayım annesi ön planda gelir. Annesi benden kat kat fazla emek vermiştir. Kız çocuğu olduğu için anne ön plandadır. Anne olarak yapması gerekenleri yaparken ben de baba olarak yapılması gerekenleri yapıp kızımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Rabia mutlu ise gerisi teferruattır." Anne Canan Aytek'le yıllardır uzun süren mücadelelerinin olduğunu dile getiren Aytek, tüm babaların Babalar Günü'nün kutlu olmasını diledi. Aytek, "Çocuklar engelli olur olmaz ayrı bir şey. Ama bütün babaların ailesi ve çocuklarıyla yakından ilgilenmesi gerektiğini söylüyorum. Herkese mutlu ve nice yıllar diliyorum." dedi. Aytek, kızının üniversite eğitiminden sonra bir eğitimci olarak hayata kazandırdıklarına ve kızının da başkalarını topluma kazandıracağına inandığını belirtti. "Anne olarak sadece kalbimin sesini dinledim" Pendik Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde 12 yıldır Okuma Yazma ve Bireysel destek eğitmeni ve terapisti olan anne Canan Aytek ise 2017 yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törende 'yılın örnek teşkil eden kadını' ve 'yılın annesi' ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.
8 Mart - 16.6.2020
FETÖ'nün medya yapılanması davasında Yargıtay kararı sonrası 6 tahliye
Dava süreci İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin, "örgüt üyeliği" ve "darbeye teşebbüs" suçlarından haklarında dava açılan 20'si tutuklu 29 sanığın yargılandığı davayı 8 Mart 2018'de karara bağlamıştı.
8 Mart - 12.6.2020
İtalya Başbakanı Conte'nin ifadesine başvuruldu
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ilk döneminde kuzeydeki iki beldede karantina tedbirleri konusunda geç kalınıp kalınmadığı konusunda Bergamo savcılarına ifade verdi. Bergamo Cumhuriyet Savcısı Maria Cristina Rota ve diğer savcılar, sabah saatlerinde başkentteki başbakanlık sarayı Chigi'de Başbakan Conte ile bir araya geldi. Bergamolu savcılar, salgının ilk günlerinde vaka ve ölümlerin hızla arttığı Bergamo vilayetine bağlı Alzano ve Nembro'da karantina tedbirlerinin geç uygulamaya konulup konulmadığına yönelik 8 Nisan'da başlattıkları soruşturma kapsamında Başbakan Conte'nin ifadesine başvurdu. İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre, Conte, şüpheli sıfatıyla değil bilgisine başvurulmak üzere yaklaşık 3 saat boyunca o döneme ilişkin ifade verdi. Bu arada, Başbakan Conte konuyla ilgili La Stampa gazetesine verdiği demeçte, salgının başında aldığı kararlar konusunda huzurlu olduğunu belirterek, "Bilim ve vicdana dayalı hareket ettim." dedi. Bakanlar da ifade verdi Bergamolu savcılar, Başbakanın ardından İçişleri Bakanı Luciana Lamorgese ve Sağlık Bakanı Roberto Speranza'nın da ifadesine başvurdu. Savcılar, mayıs ayı sonunda daha önce Bergamo'nun içinde bulunduğu Lombardiya bölgesinin, Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana ve Bölgesel Yönetimin Sağlık İşlerinden Sorumlu Üyesi Giulio Gallera'nın ifadelerini almıştı. Ülkede salgının başlangıcından bölgesel düzeyde karantina uygulamasına geçilen 8 Mart'a kadar olan sürede sıkı tedbirlerin uygulanmaması kamuoyunda tartışma konusu olmuştu.
8 Mart - 10.6.2020
Kovid-19 salgını dönemindeki İspanyol futbolu, en uzun maç rekoruyla başladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı 8 Mart'tan bu yana duran İspanyol futbolu, ülke tarihindeki en uzun maç rekoruyla başladı.
8 Mart - 10.6.2020
İtalya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin yakınlarından suç duyurusu
Fusco, siyasi sorumluların olduğunu belirterek, "23 Şubat'tan 8 Mart'a kadar geçen 15 günlük sürede virüs, bizimle beraber dolaştı.
8 Mart - 7.6.2020
Son dakika haber! Moldova'da Kovid-19 vaka sayısı 9 bin 700'e ulaştı
Moldova'da ilk Kovid-19 vakası 8 Mart'ta tespit edilmiş, salgın kaynaklı ilk ölüm ise 18 Mart'ta kayıtlara geçmişti.
8 Mart - 7.6.2020
Bakan Pakdemirli'den Dünya Gıda Güvenilirliği Günü mesajı Açıklaması
Güvenilir gıda çalışmaları Gıdanın güvenilir olduğu sürece istenilen faydanın sağlanabildiğini ve tüketime uygun olduğunu vurgulayan Pakdemirli, şunları kaydetti: "Bakanlık olarak vatandaşların 'güvenilir gıdaya' erişimini temin etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarladan sofraya gıdanın her adımını kontrol altında tutmanın, güvenilir gıdayı vatandaşımıza sunmanın gayreti içindeyiz. Bu anlayışla 2002'de 1500 olan denetçi sayımızı bu yıl itibarıyla 7 bin 4'e, denetim sayısını ise yıllık 39 binden 1 milyonun üzerine yükselttik. Geçtiğimiz yıl toplam 1 milyon 215 bin 996 denetim gerçekleştirdik. 2009'da faaliyete geçirdiğimiz, tüketicilerimizin gıdayla ilgili ihbar ve şikayetlerinin değerlendirildiği 'Alo 174 Gıda Hattı' bugüne kadar 2 milyonun üzerinde tüketicimiz tarafından arandı. Ayrıca 'WhatsApp İhbar Hattımız (0 501 174 0 174) da 8 Mart'tan itibaren hizmet vermeye başladı.
8 Mart - 6.6.2020
Moldova'da Kovid-19 vaka sayısı 9 bin 500'ü aştı
Moldova'da ilk Kovid-19 vakası 8 Mart'ta tespit edilmiş, salgın kaynaklı ilk ölüm ise 18 Mart'ta kayıtlara geçmişti.
8 Mart - 5.6.2020
Moldova'da Kovid-19 vakalarında artış sürüyor
Moldova'da, ilk Kovid-19 vakası 8 Mart'ta tespit edilmiş, ilk Kovid-19 kaynaklı can kaybı ise 18 Mart'ta 61 yaşındaki bir kadının hayatını kaybetmesiyle gerçekleşmişti.
8 Mart - 5.6.2020
Moldova Cumhurbaşkanı, Kovid-19'da olası ikinci dalgaya hazır olduklarını söyledi
Moldova'da, ilk Kovid-19 vakası 8 Mart'ta tespit edilmiş, ilk Kovid-19 kaynaklı ölüm ise 18 Mart'ta 61 yaşındaki bir kadının hayatını kaybetmesiyle gerçekleşmişti.
8 Mart - 1.6.2020
Bangladeş'te Kovid-19 vaka sayısı 50 bine yaklaştı
Ülkedeki ilk koronavirüs vakası 8 Mart'ta görülmüştü.
8 Mart - 31.5.2020
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Basri Ersan Kırbaş, İYİ Parti'den istifa etti
Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un İYİ Parti'den istifasının ardından kendisi tarafından yapılan açıklamaların, yıpratma çabaların dozunu artırdığını savunan Kırbaş, şunları kaydetti: "Her fırsatta parti içi demokrasiyi içine sindirmiş bir yönetim olmakla övünen ilçe teşkilatımız, aynı fikir ve düşünceleri kabul etmememiz nedeniyle 8 Mart'ta gerçekleştirilen ilçe kongresinin ardından oluşturulan yönetim kurulu tarafından bizleri tamamen yok saymaya başladı.
8 Mart - 30.5.2020
Son dakika haber | Kovid-19 salgını Bulgaristan'da etkisini kaybetti
Kriz Masası üyesi Prof. Dr. Todor Kantarciev, düzenlediği basın toplantısında, ilk vakanın tespit edildiği 8 Mart'tan bu yana Kovid-19 salgının etkisini kaybettiğini söyledi.
8 Mart - 30.5.2020
Mezitli Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
Sözleşmede ayrıca, kadın çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde idari izinli sayılması, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde işlerin aksatılmaması şartıyla dönüşümlü olarak izin yapması kararlaştırıldı.
8 Mart - 29.5.2020
Bangladeş'te Kovid-19 vaka sayısı 42 bin 844'e yükseldi
Ülkede Kovid-19 salgınının başladığı 8 Mart'tan bu yana günlük vaka sayısındaki artış en yüksek seviyeye ulaştı.
8 Mart - 28.5.2020
Bangladeş'te Kovid-19 vaka sayısında en fazla günlük artış
Bangladeş'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı 8 Mart'tan bu yana günlük vaka sayısındaki artış en yüksek seviyeye ulaştı.
8 Mart - 25.5.2020
İspanya'da Kovid-19'dan ölenlerin toplam sayısı 26 bin 834 olarak düzeltildi
İspanya devlet televizyonu RTVE, Kovid-19'un ülkede bu kadar fazla yayılmasına neden olduğu iddia edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yapılan gösterilerle ilgili bir araştırması nedeniyle de los Cobos'un görevden alındığını öne sürdü.
8 Mart - 24.5.2020
ABD'liler koronavirüs önlemlerini hiçe saydı: Sahiller doldu
TEKNELERLE TRUMP'A DESTEK  Florida'nın Clearwater şehrinde sahilde bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump'a destek verenler, teknelerle geçit töreni düzenledi. 100'e yakın Trump destekçisi, seçimlere 6 ay kala güç gösterisinde bulundu.  TRUMP 2,5 AY SONRA İLK KEZ GOLF OYNADI  ABD Başkan Donald Trump, Beyaz Saray'ın Mart ayında koronavirüs salgınından dolayı ülke genelinde acil durum ilan etmesinden bu yana ilk kez golf oynadı. En son 8 Mart'ta Florida'nın West Palm Beach kentinde kendisine ait tesiste golf oynayan Trump, 2,5 ay sonra Washington yakınında Virginia eyaletinde bulunan Trump Ulusal Golf Kulübü'nde bir şapka ve aynı renkte bir polo tişört ile golf oynadı.
8 Mart - 20.5.2020
İsrail'de Netanyahu-Gantz koalisyonunun arka planı
Destek arayışında olan Gantz, 8 Mart'ta Yisrael Beyteynu partisi lideri Avigdor Liberman ile görüşüp desteğini almasının ardından, seçim öncesi Araplar aleyhinde söylediklerini unutarak Arap partilere yakınlaşmış, 9 Mart'ta onlarla görüşmüştü.
8 Mart - 20.5.2020
Kooperatifleşen kadınlar ev yemeklerini kazanca dönüştürdü
Keskin ilçesinde kadınların kurduğu kooperatif, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kaymakamlık tarafından tahsis edilen yerde açılmasına rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla üretime başlayamadı.
8 Mart - 19.5.2020
Almanya'da Bavyera eyaletinden 1. Basketbol Ligi'nin yeniden başlamasına yeşil ışık
1. Basketbol Ligi'nin sayfasında yer alan açıklamada, 8 Mart'tan beri Basketbol Ligi'nde maçların oynanmadığına işaret edilerek, mart ve nisan aylarında düzenlenen toplantılarda 2019-2020 sezonun Münih ketinde 10 takımın yer aldığı bir turnuvayla sonlandırılmasına karar verildiği anımsatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 8 Mart Haberleri | 8 Mart Haber - Haberler - Sayfa 3 - 8 Mart haberleri, son dakika 8 mart haber ve gelişmeleri burada. Beyrut felaketiyle sarsılan Lübnan adeta krizler ülkesi halini aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 12:42:40. #1.14#
title