8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Haberler » Yerel » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü - Haber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

AK Parti Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Gözpınar, "Cumhuriyetimizin 100.yılında kadınlarla birlikte hedefimiz temel hak ve özgürlüklerde ve her alanda birinci sıraya oturmaktır" dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

İl Kadın Kolları Başkanı Rabia , "Cumhuriyetimizin 100. yılında kadınlarla birlikte hedefimiz temel hak ve özgürlüklerde ve her alanda birinci sıraya oturmaktır" dedi.

Gözpınar, " Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Kadın Kolları olarak kadınların hakları konusunda işbirliği ve uyum içinde çalışıldığını belirtti.

Gözpınar, açıklamasında şunları ifade etti:

"Ulu Önder Atatürk, "Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Türk kadınından daha çok çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim diyemez." sözleriyle kadınının hakkını teslim ettiği gibi, seçme ve seçilme hakkını vermek sureti ile de güvenini teyit etmiştir. Ulu önderimizin bizlere tanıdığı bu hakkı kullanmaktan mutluyuz, gururluyuz. Çok şükür ülkemizin geldiği her noktada, ekonomiden, iç politikadan, dış politikadan bir başarı hikayemiz var. Sayın Başbakanımızın 'kadına karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir' anlayışıyla yola çıktığımızda, kadınlar bu hareketin nesnesi değil öznesidir. AK Parti Kadın Kolları olarak, kadın politikalarında hükümetimiz ve parlamento üyelerimizle işbirliği ve uyum içinde çalışmaktayız. Cumhuriyetimizin 100. yılında kadınlarla birlikte hedefimiz temel hak ve özgürlüklerde ve her alanda birinci sıraya oturmaktır."

- ORDU

Kaynak: AA