72. Selanik Ulusal Fuarı

72. Selanik Ulusal Fuarı

Binlerce Yunanistanlı, 72. Selanik Ulusal Fuarı'nın Açılış Konuşmasını Yapan Başbakan Kostas Karamanlis'i Orman Yangınlarına Müdahalede Yetersiz Kaldındığı Gerekçesiyle Protesto Etti.

72. Selanik Ulusal Fuarı

Binlerce Yunanistanlı, 72. Selanik Ulusal Fuarı'nın açılış konuşmasını yapan Başbakan Kostas Karamanlis'i orman yangınlarına müdahalede yetersiz kaldındığı gerekçesiyle protesto etti.

Arnavutluk, Brezilya, Hindistan, Ukrayna, Türkiye, Güney Afrika, Tayvan, Fransa, Amerika, Kıbrıs, Pakistan, Romanya, Suriye ve Macaristan olmak üzere 15 ülkeden resmi katılımın olduğu Selanik Fuarı 08, resmi olarak açıldı. Açılış konuşmasını yapmak üzere fuar alanına gelen Başbakan Karamanlis, fuar dışında toplanan binlerce Yunanistanlı tarafından protesto edildi. Orman yangınlarında görev alan itfaiye ekiplerinin de katıldığı protestoda, Karamanlis ve devlet politikası eleştirildi. İtfaiyeciler,

"Yıllardır 700 Euro karşılığında tüm doğal felaketlerde mücadele ediyoruz. Buna dur demenin zamanı geldi" pankartıyla Karamanlis ve hükümeti protesto etti. Gösteriye sosyal haklarının iyileştirilmesini isteyen sendikalı bir grup polis görevlisi de katıldı.

(ES-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA