70 Milyon Yürek Sizinle

Euro 2008 Hazırlıklarını Nyon'da Yaptığı Antrenmanla Sürdüren A Milli Takım, Portekiz Maçının Provasını Yaptı.

70 Milyon Yürek Sizinle

euro 2008 hazırlıklarını Nyon'da yaptığı antrenmanla sürdüren A Milli Takım, Tuncay'ın da yer aldığı çalışmada, Portekiz maçının provasını yaptı.

A Grubu'nda 7 Haziran'daki ilk maçında Portekiz'le mücadele edecek A Milli Futbol Takımı, Nyon kentinde Teknik Direktör Fatih Terim nezaretinde yaptığı antrenmanda Portekiz maçının provasını yaptı. Isınma hareketlerinin ardından yapılan çiftkale maçta Portekiz maçında oynatmayı düşündüğü takıma beyaz formayı veren Terim, maçı da sık sık durdurarak oyuncularına uyarılar yaptı.

Fatih Terim yönetiminde yapılan ve yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanda, Tuncay da takımla birlikte çalışmalara katıldı ve çift kale maçta yeraldı. Fizik, kondisyon, açma ve germeyle başlayan idmanda futbolcular, kısa süreli koşunun ardından, çift kale maçta teknik ve taktik çalışma yaptı. Antrenmanı sık sık durduran Terim, özellikle savunmada yapılan hatalar için futbolcuları uyardı. Rakibin hücuma çıkışında önde baskı yaparak topu oyuna sokmasını engellemeyi planlayan Terim, rakibinin topla dönmesine izin veren oyuncularını da uyardı.

İdmanda daha sonra futbolcularına şut çalışmasıyla, duran topların değerlendirilmesi ve köşe atışını çalıştıran Terim, antrenmanı serbest vuruş çalışmasıyla tamamladı. Serbest vuruşlarda özellikle Emre Belözoğlu, Nihat, Arda ve Tümer'in vuruşlarının golle sonuçlanması, antrenmanı izlemeye gelen çok sayıda gurbetçi tarafından da coşkuyla karışılandı.

Bu arada, milli takımın bugünkü antrenmanını izlemeye gelen yaklaşık 250 kişilik gurbetçi taraftar da takıma sevgi gösterisinde bulundu.

A Milli Futbol Takımımız Portekiz maçının hazırlıklarını yarın yapacağı tek antrenmanla sürdürecek.

Kaynak: CHA