70'lik Kadın Muhtarın Sevinç Gözyaşları

70'lik Kadın Muhtarın Sevinç Gözyaşları

Bursa'nın Yıldırım İlçesinin Tek Bayan Muhtarı Olan 70 Yaşındaki İlter Özsaraçoğlu, Yeni Yapılan Muhtarlık Binasının Açılışında Gözyaşlarına Hakim Olamadı.

70'lik Kadın Muhtarın Sevinç Gözyaşları

Bursa'nın Yıldırım ilçesinin tek bayan muhtarı olan 70 yaşındaki İlter Özsaraçoğlu, yeni yapılan muhtarlık binasının açılışında gözyaşlarına hakim olamadı.

Yıldırım ilçesi Karaağaç Mahallesi'nde yeni yapılan hizmet binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış öncesi Erguvan Halk Oyunları ekibi bir gösteri yaptı. Açılışta konuşan Karaağaç Muhtarı İlter Özsaraçoğlu, yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Özgen Keskin'e teşekkür etti. 15 senedir işini severek yaptığını söyleyen 2 çocuk ve 2 torun sahibi bayan muhtar, yapılan hizmetlerden ve ihtiyaç duyulan sağlık ocağının mahalleye kazandırılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Açılış sırasında sevinç gözyaşlarına hakim olamayan 70 yaşındaki muhtar, kimsenin kendisini yadırgamadığını, mahalle sakinlerinin yeniden aday olmasını istediğini ifade etti.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, göreve geldiklerinden beri 'ben değil biz anlayışıyla' Yıldırım'ı değiştirmeye, güzelleştirmeye çalıştıklarını dile getirerek, "İlçemizde baştan başa değişimin olduğunu görüyoruz. Kentsel dönüşümden, toplu konutlara kadar her yönden gelişiyor. Tarihi eserleri de yeniden elden geçirerek günümüze taşıyoruz. 600 bin nüfuslu ilçemize daha fazla hizmet edebilmek için uyku saatlerimizi 3-4 saate indirip, durmadan koşuyoruz. Dönemimizde bütçemizin 4 katı yatırım yaptık. Bu sermaye için yeni yöntemler kullandık. Bu arada sosyal projelere de önem veriyoruz. Sevgi Market, üniversitelere tez konusu olan ve birçok Avrupa ülkesinde örnek alınmış sosyal projedir. Yıl-Mek bünyesinde 22 ayrı branşta 4 bin 500 kursiyer meslek edindi. Yılda 15 bin kursiyer meslek sahibi oluyor. Bahar aylarında 41 adet açılış yapacağız. Bu çalışmalara İbrahim Erkal konseriyle başlıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Muhtar Özsaraçoğlu, Başkan Keskin ve Kaymakam Ayhan Beyhan tarafından binanın açılış kurdelesi kesildi.

(OMR-MŞ-OK-Y)