70'lik Dedeler Bocce Turnuvasında Kıyasıya Mücadele Etti

70'lik Dedeler Bocce Turnuvasında Kıyasıya Mücadele Etti

70'lik dedeler Bocce turnuvasında kıyasıya mücadele ettiEDİRNE - "Yaşlılar Haftası" kapsamında Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'ndeki huzurevlerinde yaşayan 6 takım, bocce turnuvasında kıyasıya mücadele etti.

70'lik dedeler Bocce turnuvasında kıyasıya mücadele etti

EDİRNE - "Yaşlılar Haftası" kapsamında Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'ndeki huzurevlerinde yaşayan 6 takım, bocce turnuvasında kıyasıya mücadele etti.
Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda rekabet eden ihtiyar delikanlılar, "Yaşlılar Haftası"na özel Huzurevleri Arası bocce Turnuvasında hem stres hem de mutluluk yaşadılar. 70 yaşından sonra bocce sporuyla tanışan ihtiyar delikanlılar, Türkiye'deki 59 ilde bulunan 86 huzurevi arasında gerçekleşecek 'Yetişkin Gençler Boccia Liginde de mücadele edecekler.
"Ciddi bir spor"
Edirne Ali ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, "Boş zamanlarını kullanma, kendini kanıtlama ve arkadaşlarınla gurup çalışması konusunda çok ciddi bir spor. Biz bu spora devamlı destek oluyoruz. Özellikle bocceyi tercih etmemizin sebebi 65 yaş üstüne uygun bir spor olması" dedi.
"Dünyada ilk defa Türkiye'de bocce ligi başlayacak"
Edirne Huzurevi bocce antrenörü Ahmet Erdin Nurel yaşlıların 5 aydır bocce müsabakalarına hazırlandığını ifade ederek, "Odalarından çıkmayan, bir faaliyette bulunmayan yaşlılarımız her gün antrenman yapıyor. Dünyada ilk defa Türkiye'de bocce ligi başlayacak Mayıs ayında. 60 yaş üsttü. Yaşlılar Haftası nedeniyle bölgesel bir turnuva yapalım istedik. Lig başlamadan önce güzel bir hazırlık olması açısından. Özel bir turnuva. Lig başlamadan önce takımlar güçlerini görmüş olacak" diye konuştu.
73 yaşında Edirne Huzurevinde kalan Ekrem Pandar, Bocce sporunu sevdiğini belirterek, "Bocce'ye 3 aydır çalışıyoruz. Kazanmak için her şeyi yapacağız. Burayı atlattık mı sıra Türkiye Şampiyonasına gelecek. Hocalarımız sayesinde her şeyin üzerinden geleceğiz" dedi.