7 Yıl Annesinin Cesediyle Yaşadı!

7 Yıl Annesinin Cesediyle Yaşadı!

01.08.2012 13:14 | Son Güncelleme: 01.08.2012 13:52

Fatih'te, 7 yıl önce ölen annesinin cesedini evde saklayan kadını ihbar eden hurdacı yaşadığı dehşeti anlattı.

Fatih'te, 7 yıl önce ölen annesinin cesedini evde saklayan N. Ö. (46), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olayın ortaya çıkmasını sağlayan hurdacı Hasan Çetinkaya da yaşadığı korkuyu anlattı. Çetinkaya, "Giysi içindeki kemikleri görünce kendimi sokağa attım." dedi.

Molla Gürani Mahallesi Nakibu-l Eşraf Sokak 16 numaralı apartmanın çatı katındaki olay şöyle gelişti: Hasan Çetikkaya isimli hurdacı dün öğle saatlerinde söz konusu apartmanın önünden geçerken, binanın en üst katında oturan N.Ö.'nün kendisine seslendiğini duydu. Hurda eşyaları olduğunu söyleyen kadın, Çetikkaya'yı yukarı çağırdı. Öncel, eve gelen hurdacı Hasan Çetikkaya'ya alması için buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer hurdaları gösterdi.

Bu sırada üstü örtülü çekyat Çetikkaya'nın dikkatini çekti. Kadın, çekyatta ne olduğunu soran hurdacıya, "Onu karıştırma, sen işine bak." cevabını verdi. Öncel'in başka tarafa bakmasını fırsat bilen Çetinkaya, örtüyü kaldırınca büyük bir şok yaşadı. Giysileri bulunan bir iskeletle karşılaşan Çetinkaya, korkuyla dışarı fırladı.

Çetikkaya'nın ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Eve gelen polis ekipleri, çekyatta N.Ö.'nün ölen annesi Emine Ö.'nün çürümüş cesediyle karşılaştı. Polisin yaptığı ilk araştırmada Emine Ö.'nün 7 yıl önce öldüğü belirlendi. Gözaltına alınan N.Ö. Şehremini Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Emine Ö.'nün cesedi ise incelemelerin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

'KOMŞULARI ŞAŞKINLIK İÇİNDE'

Olayın ortaya çıkmasından sonra N. Ö. ile aynı apartmanda yaşayan komşuları ve mahalle sakinleri büyük şaşkınlık yaşadı. Kameralara konuşmaktan kaçınan apartman sakinleri, N.Ö.'nün akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürdü. Ceset kokusu duymadıklarını söyleyen apartman sakinleri, zaman zaman gelen kokunun da bahçeden geldiğini sandıklarını ifade etti.

Öncel'in Habibe Kızıl isimli komşusu da yaşadığı şaşkınlığı dile getirdi. Kızıl, korktukları için şimdiye kadar kadına annesinin nerede olduğunu soramadıklarını belirtti. N.Ö.'yü alışverişe gidip gelirken gördüğünü aktaran Kızıl, kadının apartmana doğru bakarak kendi kendine konuştuğunu söyledi.

7 Yıl Annesinin Cesediyle Yaşadı!
7 Yıl Annesinin Cesediyle Yaşadı!

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

title