7 Yaşındaki Çocuğa Terörist Muamelesi

7 Yaşındaki Çocuğa Terörist Muamelesi

İngiltere'nin Manchester Havaalanı'nda 7 Yaşındaki Bir Çocuk, İsmi Şüpheliler Listesindeki Bir Teröristle Aynı Diye Kontrol Noktasında Sorgulanmak Üzere 3 Defa Durduruldu.

7 Yaşındaki Çocuğa Terörist Muamelesi

İngiltere'nin Manchester Havaalanı'nda 7 yaşındaki bir çocuk, ismi şüpheliler listesindeki bir teröristle aynı diye kontrol noktasında sorgulanmak üzere 3 defa durduruldu.

Sun Gazetesi'nin haberine göre Blackburn'da oturan ve akrabalarını ziyaret için Florida'ya giden 7 yaşındaki Javaid Iqbal'in adı, Pakistan asıllı ve Amerika'dan sınır dışı edilen bir terör zanlısıyla benzer çıkınca ailesinin biletleri iptal edildi. Javaid'in 35 yaşındaki doktor olan annesi Naushaba Nadeem, gazete muhabirine konuşurken oldukça dertliydi. 3 çocuk annesi Naushaba, "Yetkililerin endişesini ve güvenlik amaçlı sıkı kontrolünü anlıyorum. Lakin henüz 7 buçuk yaşında olan bir çocuktan ne

istiyorlar, bilmiyorum. Mütedeyyin bir aile olarak kanuna karşı bugüne kadar hiçbir suç işlemedik" diye konuştu.

Başka bir uçakla Philadephia üzerinden Orlando'ya hareket eden Nadeem ailesinin 2002 yılında Suudi Arabistan'dan İngiltere'ye yerleştiği, ailenin son olaydan sonra küçük Javaid'in adını ciddi şekilde değiştirmeyi düşündüğü belirtildi.

(AİS-EA-EA-CC-D)