7. Uluslararası Dergi Fuarı Açıldı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Kültür Sanat
7. Uluslararası Dergi Fuarı Açıldı

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) tarafından 7.si düzenlenen Uluslararası Dergi Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) tarafından 7.si düzenlenen Uluslararası Dergi Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Sirkeci Garı'nda gerçekleştirilen fuara bu yıl 20 ülkeden 305 dergi katılıyor.

TÜRDEB organizasyonunda başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) gibi kurumların işbirliğiyle düzenlenen 7. Uluslararası Dergi Fuarı'nın açılışı Sirkeci Garı'nda gerçekleştirildi. Almanya, Afganistan, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Makedonya, Hollanda, Sudan ve birçok ülkeden dergilerin katıldığı fuarda okuyucular yeni yayınlarla da tanışma fırsatı buluyor. 7. Uluslararası Dergi Fuarının bu yılki onur konuğu ise 300. sayısını çıkaran Haksöz Dergisi. Fuara önceki yıllarda Ümran, Altınoluk, Yedi İklim dergileri onur konuğu olarak katılmıştı.

Fuarda birbirinden çok farklı dergilerin bir araya geldiğini belirten TÜRDEB Başkanı Asım Gültekin, "Pazar gününe kadar insanlar buraya akın akın gelecekler. Dergicilik heyecanını yitirmeyen insanların buluştuğu ve birçok farklı şeyleri bulabileceği bir fuar. Bu sene Eleştiri mi linç mi? temasını ana tema olarak seçtik. Eleştiri kültürünün önemli olduğunu düşünüyoruz ama bunun lince dönüşmemesi gerektiğini düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

7. Uluslararası Dergi Fuarı, 15 Mayıs Pazar günü saat 18.00'de yapılacak 'Uluslararası Dergiciliğin Ödülleri' ödül töreni ile sona erecek.

7. Uluslararası Dergi Fuarı Açıldı
7. Uluslararası Dergi Fuarı Açıldı
7. Uluslararası Dergi Fuarı Açıldı

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title