7. Rize Tanıtım Günleri Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

7. Rize Tanıtım Günleri Başladı

AA - Haberler | Kültür Sanat
7. Rize Tanıtım Günleri Başladı

Rize Dernekler Federasyonunca düzenlenen 7. Rize Tanıtım Günleri, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı.

Rize Dernekler Federasyonunca düzenlenen "7. Rize Tanıtım Günleri", Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, açılış töreninde, hemşehrisi olmaktan gurur duyduğu Rizelileri yürekten selamlığını söyledi.

İstanbulları ve Rizelileri bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mutlu, Rize'nin Türkiye'nin en iyi tanınan şehirlerinden olduğunu söyledi.

Mutlu, Rize insanının çalışkan, mücadeleci, gayretli ve memleket sevdalısı olduğunu dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Türkiye'nin her yerinin kendine göre özellikleri olduğunu anlatan Topbaş, "Bu değerleri yitirmemek adına Türkiye'nin bir aynası ve mozaiği olarak İstanbul'da buluşmak farklı bir anlam taşıyor. Ayrıca geçmişten geleceğe uzanan değerlerimizi yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile bir araya gelmek çok önemli. Gelişirken ve dünyayla entegre olurken bizi biz yapan değerlerle birlikte gelecek günlerin gururunu yaşamaktayız. Rizemizin de kendine özgü tatları ve insani değerleri var" diye konuştu.

Topbaş, gelecek kuşaklara, özgün ve yöresel değerleri aktarmak gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Vali Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş ile beraberindekiler, kurdele keserek açılışını yaptıkları etkinlikte stantları gezdi.

Hüseyin Avni Mutlu ve Kadir Topbaş'a, mıhlama ikram edildi. Etkinlikte ayrıca büyük kazanlarda 10 bin kişilik mıhlama hazırlanıp "dünyanın en büyük mıhlaması" sloganıyla vatandaşlara sunuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesaj gönderdiği etkinliğe, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır, bazı milletvekilleri, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Celal Erdoğan da katıldı.

"7. Rize Tanıtım Günleri"

Etkinlikte, kemer köprülerden yayla evine, atmaca evinden Rize konağına, teleferikten raftinge kadar birçok kültürel unsur 3 boyutlu yer alıyor. Etkinlik alanında, yöresel süt ürünleri ve yemek çeşitleri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Rizeli sanatçıların sahne alacağı etkinlik, 27 Nisan'da sona erecek. - İstanbul

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım