Ateş Sönmedi! 7 Haziran'dan Bugüne 204 Şehit Verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Ateş Sönmedi! 7 Haziran'dan Bugüne 204 Şehit Verildi

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel
Ateş Sönmedi! 7 Haziran'dan Bugüne 204 Şehit Verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Çözüm süreci buzdolabına konuldu" çıkışının ardından artış gösteren terör olaylarında 7 Haziran'dan 22 Aralık'a kadar 204 güvenlik görevlisi şehit düştü.

Türkiye'de 7 Haziran Genel Seçimleri'nden sonra 'çözüm sürecinin buzdolabına konulması' ile artış gösteren terör olaylarında bugüne kadar 204 güvenlik görevlisi şehit oldu.

7 HAZİRAN 1 KASIM SEÇİMLERİ ARASINDA 167 ŞEHİT VERİLMİŞTİ

Çözüm sürecinin askıya alındığı 7 Haziran seçimi ile 1 Kasım seçimleri arasında ise 167 güvenlik gücü şehit olmuştu. 1 Kasım seçimlerinden sonra Doğu ve Güneydoğu'da uygulanan sokağa çıkma yasakları ile yaşanan çatışmalar artarak devam etti. Terör örgütü PKK'nın şehir merkezlerine kazdığı hendekleri kapatmak için operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, teröristlerle çatışmaya devam ediyor. 1 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında ise toplam 37 güvenlik görevlisi şehit olurken, 07 Haziran'dan sonra ülkede bugüne kadar toplam 204 şehit verilmiş oldu.

1 KASIM'DAN SONRA DA ŞEHİTLER GELDİ

1 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında meydana gelen olaylar ve şehit sayıları şöyle:

4 Kasım: Genelkurmay Başkanlığı, Hakkâri Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında 2 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını bildirdi.

5 Kasım: Diyarbakır Dicle ilçesi kırsalında PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada Uzman Çavuş Beytullah Tercan şehit oldu, bir astsubay da yaralandı. Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde çıkan çatışmada yaralanan bir polis memuru da şehit oldu.

7 Kasım: Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Uludere ilçesi Karaçalı Tepe Bölgesi'nde icra edilen keşif faaliyeti esnasında, bölücü üerör örgütü mensubu teröristlerce önceden yerleştirildiği değerlendirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 askerin şehit olduğunu açıkladı.

10 Kasım: Genelkurmay Başkanlığı, 10 Kasım 2015 saat 05.10'da Şemdinli'den Yüksekova'ya intikal eden konvoyun teröristlerin saldırısında bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

10 Kasım: Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lar polis aracına bombalı saldırı düzenledi. Saldırıda 3 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

10 Kasım: Eskişehir Özel Harekat Şube Müdürlüğü kadrosunda görevliyken geçici görev nedeniyle bulunduğu Hakkari'de 10 Kasım'da askeri konvoya düzenlenen saldırı ve sonrasında çıkan silahlı çatışmada ağır yaralanan Özel Harekat Polisi Mustafa Yavaş, tedavi gördüğü GATA'da şehit oldu.

11 Kasım: Şırnak Silopi ilçesi'nde teröristlerin yola döşediği bombanın infilak ettirilmesi sonucu yaralı olarak kaldırıldığı hastanede Özel Harekat polisi şehit oldu.

11 Kasım: Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lıları etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonda çıkan çatışma bir teğmen şehit oldu.

13 Kasım: Genelkurmay Başkanlığı, Van'da 1 askerin şehit, 3 askerin de yaralandığını bildirdi.

13 Kasım: Genelkurmay Başkanlığı, saat 12.20'de Diyarbakır Lice bölgesinde yol emniyeti faaliyeti icra eden unsurların arazide tertiplendiği mevzide, bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcı düzeneğinin infilak etmesi sonucu 2 askerin şehit olduğunu duyurdu.

22 Kasım: Genelkurmay Başkanlığı, 22 Kasım 2015 tarihinde saat 17.55'de Diyarbakır ili Sur ilçesinde bir zırhlı aracın kaza yapması sonucu yaralanan üç askerden birisinin şehit olduğunu açıkladı.

23 Kasım: Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Silvan ilçesinden dönen askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan 3 askerden biri tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Silvan'da 5 Kasım'da yaşanan çatışmalarda ağır yaralanan Komiser Yardımcısı Enis Kırımlı da tedaviye cevap veremeyerek şehit oldu.

23 Kasım: Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, trafik polisi ekip aracına uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

24 Kasım: Şırnak'ın Cizre ilçesi Yafes Mahallesi'nde Hayati Bilgin Jandarma Sınır Karakolu'nun çevresine beton duvar örme çalışmaları sırasında PKK'lı teröristlerin açtığı ateşte ağır yaralanan 1 komiser, kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

28 Kasım: Diyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü çatışmada 2 polis memurunun da şehit olduğu açıklandı.

30 Kasım: Sokağa çıkma yasağının ve operasyonların sürdüğü Mardin'in Derik ilçesinde sabah saatlerinde teröristlerce askeri bir araca roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

3 Aralık: Mardin'de teröristlerin yola döşedikleri bombanın patlaması sonucu Uzman Çavuş Ergün Karaca şehit oldu.

5 Aralık: Diyarbakır'ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurulan 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru da yaralandı.

5 Aralık: Genelkurmay Başkanlığı, saat 16.30'da Şırnak ili Cizre ilçesinde bir özel araca düzenlenen silahlı saldırı sonucunda iki güvenlik görevlisinin şehit olduğunu, biri ağır olmak üzere iki askerin de yaralandığını bildirdi.

8 Aralık: Mardin'in Nusaybin ilçesinde çıkan çatışmada ağır yaralanan özel hareket polisi İsmet Bilgin, şehit oldu.

9 Aralık: Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Kurşunlu Cami civarında bomba olabileceğine yönelik çalışmalar sırasında uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda polis memuru Haydar Çetin şehit oldu.

15 Aralık: Diyarbakır'da polise yönelik düzenlenen bombalı saldırıda Ankara'dan takviye için gönderilen 1'i şube müdürü 2 polis şehit oldu. 3 polis de yaralandı.

18 Aralık: Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu.

19 Aralık: Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı bulunan merkez Sur İlçesi'nde çıkan çatışmada, PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı.

20 Aralık: Şırnak'ın Cizre ilçesinde yürütülen operasyonlarda 1 asker şehit oldu.

21 Aralık: Diyarbakır'ın Sur Sur ilçesinde sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmada PKK'lı teröristlerin daha önce tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu bir uzman çavuş şehit oldu.

21 Aralık: Bitlis'te, terör örgütü PKK mensuplarınca el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 asker şehit oldu. 1'i ağır 9 asker de yaralandı.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri