65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri ne zaman sokağa çıkacak? 65 yaş ve üzeri hangi saatler arasında sokağa çıkacak?

65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri ne zaman sokağa çıkacak? 65 yaş ve üzeri hangi saatler arasında sokağa çıkacak?

65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri ne zaman sokağa çıkacak? 65 yaş ve üzeri hangi saatler arasında sokağa çıkacak?
Haberler.com - Haberler | Gündem

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri ile ilgili gözler bugün gerçekleştirilecek olan Kabine toplantısına çevrildi. Toplantıda alınacak kararlar doğrultusunda bazı illerde 65 yaş üstünün sokak kısıtlamasının esnetilmesi bekleniyor. Peki, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitecek mi? 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri ile ilgili gözler bugün gerçekleştirilecek olan Kabine toplantısına çevrildi. Toplantıda alınacak kararlar doğrultusunda bazı illerde 65 yaş üstünün sokak kısıtlamasının esnetilmesi bekleniyor. Peki, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitecek mi? 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri ne zaman sokağa çıkacak? 65 yaş ve üzeri hangi saatler arasında sokağa çıkacak? İşte detaylar haberimizde…

65 YAŞ VE ÜZERİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI MI?

Sokağa çıkma saatler 65 yaş üstü 21 yaş için orta ve düşükte kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek yerlerde çıkma süreleri arttırılacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrasında yapacağı açıklamalarda sokak kısıtlamasına ilişkin detayların aktarılacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan 65 yaş üstü sokak kısıtlamasınınsa az riskli illerde esnetilebileceği ancak yüksek riskli illerde devam edeceği tahmin ediliyor.

65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri ne zaman sokağa çıkacak? 65 yaş ve üzeri hangi saatler arasında sokağa çıkacak?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI MI?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen "yerinde karar" döneminin ilk kabine toplantısına başkanlık edecek. Beştepe'de yapılacak toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri konusunda kabineye kapsamlı bir sunum yapacak. Koca, mutasyonlu virüsün hangi illerde ne durumda olduğunu, illerdeki vaka tablosunu, alınabilecek tedbirleri ve esnetme önerilerini kabine üyelerine anlatacak.

Kabinede risk durumunun düşük olduğu illerde yüz yüze eğitime geçiş, lokanta, kafe, restoran ve kıraathanelerin açılması, hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesi, hafta içi yaşlılar ve gençler için uygulanan kısıtlamanın normalleşme çerçevesinde kademeli kaldırılmasına dönük kararların çıkması bekleniyor. Bilim Kurulu'nun kararları doğrultusunda bu kapsamda vaka sayısı bakımından düşük riskli iller grubunda yer alan Batman, Hakkari, Iğdır, Şırnak ve Muş, normalleşmeye en yakın şehirler olarak sıralanıyor.

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Hafta içi her gün saat 21:00'den sabah 05:00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Yasağa uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK'nin ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılıyor.

#EVDEKAL
COVID-19'un yayılmasını önlemek için:
Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın.
Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun.
Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın.
Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın.
Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın.
Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın.
Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın.
Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler.
Maskeler
Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.
#EVDEKAL

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı? 65 yaş ve üzeri ne zaman sokağa çıkacak? 65 yaş ve üzeri hangi saatler arasında sokağa çıkacak?
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 03:40:14. #1.15#

title