65. Hükümet Kuruldu

65. Hükümet Kuruldu

Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin kabinesinde yer alan isimleri açıkladı.

65. Hükümet Kuruldu

Başbakan , 65. Hükümetin kabinesinde yer alan isimleri açıkladı.


Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı tarafından 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilmişti. Yıldırım, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı istişare sonrası 65. Hükümette yer alacak isimleri belirledi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Erdoğan'a 65. Hükümeti sunmasının ardından basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, kabinede yer alan isimleri açıkladı.


YERİNİ KORUYAN İSİMLER


64. hükümetin kabinesinde olup da 65. Hükümette de yer alan ve yerini koruyan isimler, Bekir Bozdağ, Süleyman Soylu, Mevlüt Çavuşoğlu, Berat Albayrak, Akif Çağatay Kılıç, Faruk Çelik, Bülent TÜfenkci, Efkan Ala, Naci Ağbal ve Veysel Eroğlu oldu. da Kabineye Başbakan Yardımcılığı göreviyle giren yeni isim oldu.


65. HÜKÜMETTE OLMAYAN İSİMLER


64. hükümette olup da 65. Hükümette yer almayan ve kabine dışı kalan isimler ise, Fatma GÜldemet Sarı, Sema Ramazanoğlu, Mehmet Müezzinoğlu, Volkan Bozkır, Mustafa Elitaş, Cevdet Yılmaz oldu.


KABİNENİN TEK KADIN BAKANI


65. Hükümetin kabinesinde yer alan tek kadın bakan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya oldu.


BAŞBAKAN YARDIMCILIĞINDA KABİNE DIŞI KALAN İSİM OLDU


65. Hükümetin kabinesinde Başbakan Yardımcılığı görevinde yer almayan isim oldu. Akdoğan, kabine dışı kalırken Başbakan Yardımcılığı görevine yeni gelen yeni isimler Nurettin Canikli ve Veysi Kaynak oldu.


Çankaya Köşkü'ndeki devir-teslim töreni Yıldırım'ın yapacağı grup toplantısının ardından gerçekleştirilecek. - ANKARA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler