'62. Yunus Nadi Ödülleri' Sahiplerini Buldu

'62. Yunus Nadi Ödülleri' Sahiplerini Buldu

Cumhuriyet Gazetesinin Kurucusu Yunus Nadi Adına Düzenlenen '62. Yunus Nadi Ödülleri', Sahiplerini Buldu.

'62. Yunus Nadi Ödülleri' Sahiplerini Buldu

Cumhuriyet Gazetesinin kurucusu Yunus Nadi adına düzenlenen ''62. Yunus Nadi Ödülleri'', sahiplerini buldu.

Beşiktaş'taki Mustafa Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende, ''Sosyal Bilimler Araştırması'' dalında, ''Sarayın ve Cumhuriyetin Dişçibaşısı Sami Günzberg'' adlı yapıtıyla ödüle değer görülen Şevket Çizmeli'ye ödülünü, Cumhuriyet Vakfı Başkan Yardımcısı Alev Coşkun verdi.

''Roman'' ödülünü, ''Pembe Otobüs'' adlı eseriyle kazanan Mehmet Anıl, ödülünü Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'ın elinden aldı.

''Öykü'' ödülleri ise ''Sessizlik Kulesi'' adlı eseriyle Yavuz Ekinci ve ' 'Kiev'de Aşk'' adlı kitabıyla Alper Akçam'a verildi.

Ekinci ve Akçam, ödüllerini Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ten aldı.

''Şiir'' dalında ödül, ''Mesafe'' adlı eseriyle Abdulkadir Budak ve ''Birkaç Kuş, Birkaç Anı'' isimli yapıtıyla Veysel Çolak'a değer görülürken, Budak ve Çolak'a ödüllerini, Nurettin Sözen verdi.

''Karikatür'' ödülü ise Muammer Olcay ve Ahmet Aykanat'a verildi. Olcay ve Aykanat, ödüllerini Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç'ten aldı.

Bu dalda Mehmet Zeber'in yapıtı da ''Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Törene, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve Ali Müfit Gürtuna ile çok sayıda davetli katıldı.

Davetliler, ödül töreninin ardından, Cumhuriyet Gazetesinin arşivinden hazırlanan ''Cumhuriyet Müzesi'' sergisini gezdi.