6 Yaşındaki Çocuk İstiklal Marşı'nın 10 Kıtasını Ezbere Okuyor

6 Yaşındaki Çocuk İstiklal Marşı'nın 10 Kıtasını Ezbere Okuyor

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Hansu İstiklal Marşı'nın 10 Kıtasını Ezbere Okuyan 6 Yaşındaki Anaokulu Öğrencisini Makamında Kabul Ederek Ödüllendirdi.

6 Yaşındaki Çocuk İstiklal Marşı'nın 10 Kıtasını Ezbere Okuyor

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Hansu İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuyan 6 yaşındaki anaokulu öğrencisini makamında kabul ederek ödüllendirdi.

Bingöl'de kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuyarak herkesi kendine hayran bırakan Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencisi 6 yaşındaki Melike Duran, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Hansu tarafından makamında kabul edilerek ödüllendirildi. Hansu, makamında kabul ettiği minik öğrenciye İstiklal Marşı'nı tekrar okuttu. İstiklal Marşı'nı tereddütsüz okuyan Melike'yi kucaklayan ve öperek kutlayan Mehmet Ali Hansu, böyle zeki çocuklara sahip

çıkılması gerektiğini söyleyerek ödüllendirdi. Hansu, "Böyle bir çocuğu yetiştirdikleri için öncelikle anne ve babayı kutlamak gerekir. Biz kurum olarak bu tip çocukların eğitimi ve gelecekleri için elimizden geleni yapacağız. Çünkü bunlar bizim aynamızdır. Bu çocuklar bizim geleceğimizdir" dedi.

Edebiyat öğretmeni olan anne babanın büyük kızı olan Melike, İstiklal Marşı'nı ezberledikten sonra 3 yaşındaki kız kardeşi Elif'e de 3 kıta ezberlettiği belirtildi. Melike'nin annesi Hatice Duran kızının bir televizyon kanalında İstiklal Marşı'nı ezbere okuyan bir çocuktan etkilendiğini söyledi. Çocukları ile gurur duyduğunu ifade eden anne Duran, "Kızım, televizyon kanalında istiklal marşını okuyan çocuğu gördükten sonra o çocuğun hareketleri ve duruşuna çok dikkat etmeye başlayarak böyle bir hevesin

içine girdi. Bizimde yardımlarımızla 1 hafta gibi kısa bir sürede kızım İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezberledi. Aynı şekilde 3 yaşındaki küçük kızım Elif' de ablasına özenerek şu an İstiklal Marşı'nın ilk 3 kıtasını ezbere okuyabiliyor" dedi.

(MÇ-AKK-MEF-Y)