Haberler

6 Ülkeden Öğretmenler Manavgat'a Geldi

Avrupa Birliği Comenius Programı Çoklu Okul Ortaklıkları kapsamında Manavgat'a gelen yabancı öğretmenler, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu'yu ziyaret etti

Avrupa Birliği Comenius Programı Çoklu Okul Ortaklıkları kapsamında Manavgat'a gelen 6 ülke öğretmenleri, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu'yu ziyaret etti.

Proje kapsamında Türkiye'ye gelen yabancı öğretmenler, Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü İmdat Pala, proje yöneticileri İngilizce öğretmeni Mehmet Yaran ve beden eğitimi öğretmeni Muhammet Bozkurt ile Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu'yu makamında ziyaret etti.

Kaymakam Bulgurlu'ya proje hakkında bilgi veren Pala, AB Comenius Programı Çoklu Okul Ortaklıkları kapsamında "Sağlıklı ve Aktif Gençlik" isimli projeyi gerçekleştirmek için proje ortakları olan 6 farklı ülkeden 13 öğretmen ve 11 öğrenciden oluşan heyeti ilçede ağırladıklarını söyledi.

Heyetin 22-27 Eylül tarihlerinde ilçede misafir edileceğini kaydeden Pala, "Letonya, Polonya, İspanya, Portekiz, Bulgaristan ve Romanya'dan gelen yabancı proje ortakları Manavgat'ı ve Türk kültürünü yakından tanıyacaklar. Projenin ilerleyen sürecinde ise okulumuzdan 24 öğrenci ve öğretmen proje ortağı ülkeleri sırayla ziyaret edecek" dedi.

Yabancı öğretmen ve öğrencileri Manavgat'ta ağırlamaktan memnun olduklarını dile getiren Bulgurlu, "Proje sayesinde öğrenciler farklı kültürleri tanıma fırsatı buluyor. Bizim öğrencilerimiz de diğer Avrupa ülkelerine gidip onların kültürlerini tanıyacaklar. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

Bulgurlu, yabancı konuklarına Manavgat hakkında bilgi yer alan Antalya Dergisi hediye etti. Misafir öğretmenler de ülkelerinden getirdikleri hediyeleri Bulgurlu'ya takdim etti. - Antalya

Kaynak: AA / Yerel

Osman Bulgurlu Manavgat Türkiye Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Cumartesi günü eczaneler açık mı? Eczaneler Cumartesi günü saat kaça kadar açık? 20 Nisan 2024 Eczane çalışma saatleri! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 20 Nisan dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 20 Nisan Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title