Haberler

6 Ülkeden Gelen Öğretmen ve Öğrenciler Evrenseki Kültürevi'ni Ziyaret Etti

Avrupa Birliği Comenius Programı Çoklu Okul Ortaklıkları kapsamında Namık Karamancı Fen Lisesi'nin konuğu olarak 6 ülkeden Manavgat'a gelen öğretmen ve öğrenciler, Evrenseki Kültürevi'ni ziyaret etti.

Avrupa Birliği Comenius Programı Çoklu Okul Ortaklıkları kapsamında Namık Karamancı Fen Lisesi'nin konuğu olarak 6 ülkeden Manavgat'a gelen öğretmen ve öğrenciler, Evrenseki Kültürevi'ni ziyaret etti.

Proje kapsamında Polonya, Portekiz, Letonya, İspanya, Bulgaristan ve Romanya'dan gelen 24 kişilik öğretmen ve öğrenci heyeti, ilçenin tarihi ve kültürel yerlerini geziyor. 6 ülkeden gelen öğrenci ve öğretmenler, Namık Karamancı Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle  Evrenseki Kültürevi'ni ziyaret etti. Heyeti Belediye Başkanı Recep Barut karşıladı.

Kültürevini gezen heyete sergilenen eserler hakkında kültürevi sorumlusu Hüseyin Kök tarafından bilgi verildi.

Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, yabancı öğretmen ve öğrencilerin kültürevinde bulunan eserlere büyük ilgi gösterdiklerini söyledi. Barut, Avrupa Birliği Comenius Programı Çoklu Okul Ortaklıkları kapsamında Namık Karamancı Fen Lisesi'nin konuğu olarak Manavgat'a gelen öğretmen ve öğrencilerin bölge kültürünü yerinde görerek ve yaşarak öğrendikleri kaydetti.

Barut, "Burada bulunan eserler bizim atalarımızın yaşamlarında kullandığı araç ve gereçler. Bunların çoğunu yabancı misafirler bilmiyor. Onlara ayrıntılı bir şekilde her şeyi anlatıyoruz. Misafirlerimize çok ilginç geliyor" dedi. - Antalya

Kaynak: AA / Yerel

Avrupa Birliği Recep Barut Evrenseki Manavgat Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Cumartesi günü eczaneler açık mı? Eczaneler Cumartesi günü saat kaça kadar açık? 20 Nisan 2024 Eczane çalışma saatleri! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 20 Nisan dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 20 Nisan Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title