6 Film Vizyonda

6 Film Vizyonda

Yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun Senaryosunu Orçun Köksal ile Birlikte Yazdığı 'Yusuf Üçlemesi'nin Son Filmi 'Yumurta', Vizyona Girdi.

6 Film Vizyonda

YÖNETMEN SEMİH KAPLANOĞLU'NUN SENARYOSUNU ORÇUN KÖKSAL İLE BİRLİKTE YAZDIĞI 'YUSUF ÜÇLEMESİ'NİN SON FİLMİ 'YUMURTA', VİZYONA GİRDİ.

44. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi film" dahil 6 ödül alan filmin baş rollerini Nejat İşler ile Saadet Işıl Aksoy paylaştı. Ufuk Bayraktar, Tülin Özen, Gülçin Santırcıoğlu, Kaan Karabacak'ın da rol aldığı filmde, annesinin vefatının ardından doğduğu kasabaya dönen "Şair Yusuf"un yaşadıkları anlatılıyor.

Mesut Uçakan'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği "ANKA KUŞU: BANA SIRRINI AÇ" da, bu hafta vizyona girdi. Yalçın Dümer, Ceren Öztürk, Kenan Bal, Kaan Girgin, Gafur Uzuner, Fatih Hürkan, Rahmi Dilligil, Mahmut Hekimoğlu, Aysun Güven, Hilal Cansu Şahin'in kamera karşısına geçtiği film, çocuk yaşta ailesini kaybedip İstanbul'da yaşamaya başlayan bir yönetmenin hikayesini konu alıyor.

Yönetmen Selma Köksal'ın Necla Algan ile birlikte senaryosunu yazdığı "FİKRET BEY", yaşlı bir adamın işini kaybetmesi ve oğlunun da yurt dışına yerleşmesi üzerine yaşadıkları anlatılıyor. Filmde, Erol Keskin, Fuat Onan, Gökçe Algan, Metin Arslan ve Deniz Sevinç rol aldı.

Bu haftanın yeni filmlerinden olan "ÇOK FENA - SUPERBAD"nın senaryosunu Seth Rogen ve Evan Goldberg yazdı, Greg Mottola yönetti. Baş rollerini Jonah Hill, Michael Cera, Seth Rogen ve Bill Hader'ın paylaştığı filmde, liseden mezun olmak üzere olan iki gencin yaşadıkları ele alınıyor.

"There's Something About Mary/Ah Mary Vah Mary" ve "Me, Myself and Irene/Ben, Kendim ve Sevgilim" ile "Dumb and Dumber/Salak ile Avanak" gibi çok izlenen güldürülerin yaratıcıları olan Bobby ve Peter Farrelly kardeşlerin son filmi "ŞIPSEVDİ - THE HEARTBREAK KID", bu hafta vizyona girdi. Ben Stiller, Michelle Monaghan, Jerry Stiller, Malin Akerman, Carlos Mencia ve Rob Corddry'un kamera karşısına geçtiği film, müzmin bekar Eddie'nin evlilik macerasını seyirci ile buluşturuyor.

Oscar ödüllü yönetmen Robert Redford'un imzasını taşıyan savaş filmi ARSLANI KUZULARA - LIONS FOR LAMBS", sinemanın dev isimleri Robert Redford, Meryl Streep, Tom Cruise ve Andrew Garfield'ı bir araya getirdi. Filmde, West Coast Üniversitesi'ndeki iki öğrencinin idealist profesörleri Dr. Stephen Malley'in tavsiyesi üzerine yaptıkları ve Afganistan'daki savaşta başlarına gelenler ele alınıyor.

Kaynak: Gecce