6 Dilde Konuştu

6 Dilde Konuştu

107 Ülkeden Gelen Bıe Delegelerine 3 Gün İzmir'i ve Ülkemizi Anlattım. Böylesine Büyük Bir Etkinliği Sunmam, Türk Kadınını Temsil Etmem de Benim İçin Büyük Mutluluk.

6 Dilde Konuştu

107 ÜLKEDEN GELEN BIE DELEGELERİNE 3 GÜN İZMİR'İ VE ÜLKEMİZİ ANLATTIM. BÖYLESİNE BÜYÜK BİR ETKİNLİĞİ SUNMAM, TÜRK KADININI TEMSİL ETMEM DE BENİM İÇİN BÜYÜK MUTLULUK.

Adaylık sürecinin son virajı olan 31 Mart'taki oylama öncesinde Dünya Sergiler Bürosu'nun üyelerinin İzmir'de katıldığı son sunumlarda görev alan Tülin Şahin, 2 gün boyunca delegasyona 6 farklı dilde sunumlar yaparken, bire bir oy kullanacak temsilcilerle de lobi faaliyetleri gerçekleştirdi.

İha'nın haberine göre, EXPO'nun, Olimpiyatlar ve Dünya Kupası'ndan daha fazla olan ziyaretçi sayısı nedeniyle, çok daha büyük bir organizasyon olduğunu belirten Tülin Şahin, 'EXPO organizasyonu, düzenlenecek şehre 6 aylık süreçte yaklaşık 20 milyar dolarlık yatırım yapılırken, yaklaşık 50 milyon turist getiriyor. Böyle büyük bir organizasyonda görev almaktan mutluluk duydum. İzmir'in EXPO teması 'Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Yeni Yollar Ve Herkes İçin Sağlık' olarak seçildi. İzmir antik dönemden bugüne önemli bir sağlık merkezi oldu.

Başta Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül olmak üzere Devlet büyüklerimizin verdiği büyük destekle İzmir'in bu önemli organizasyonu kazanacağına gönülden inanıyorum. Organizasyon için modacı Hakan Yıldırım tarafından özel olarak hazırlanan 6 farklı kıyafetimle, 107 ülkeden gelen BIE delegelerine 3 gün İzmir'i ve ülkemizi anlattım. Böylesine büyük bir etkinliği sunmam, Türk kadınını temsil etmem de benim için büyük mutluluktu" dedi.

Kaynak: Gecce