6. Büyük Türkiye Buluşması - AK Parti Ankara Milletvekili Ünal

6. Büyük Türkiye Buluşması - AK Parti Ankara Milletvekili Ünal

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, "Ensar Vakfı, FETÖ'nün çok iftiralarına, saldırılarına uğradı, linç kampanyalarına maruz kaldı ama bu mücadeleyi çok başarılı bir şekilde atlattı.

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, "Ensar Vakfı, FETÖ'nün çok iftiralarına, saldırılarına uğradı, linç kampanyalarına maruz kaldı ama bu mücadeleyi çok başarılı bir şekilde atlattı." dedi.

Ünal, Ensar Vakfı'nın Antalya'da bir otelde düzenlediği, "6. Büyük Türkiye Buluşması" toplantısına katıldı.

Aydın Ünal, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ensar Vakfı tarafından düzenlenen toplantıda, vakfın kendi içindeki konuları istişare ettiğini ve toplantıda medya, siyaset ilişkisinin ele alındığını belirtti.

Ensar Vakfı'nın bir sivil toplum örgütü olarak Türkiye'nin demokratikleşmesinde, gençlerin eğitiminde çok önemli bir sorumluluk üstlendiğini anlatan Ünal, vakfın bu sorumluluğu hakkıyla yerine getirdiğini vurguladı.

Ensar Vakfı'nın siyasetle ilişkisinin diğer sivil toplum örgütlerinin siyasetle ilişkisi gibi olmadığını kaydeden Ünal, "Ensar Vakfı, AK Parti'nin kuruluşunda, AK Parti'nin politikalarının belirlenmesinde birçok sivil toplum örgütümüzle çok etkili oldu. Şu anda da en önemli eğitim politikalarının daha yaygın ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi için Ensar Vakfı görüş ve düşüncelerini hükümetle paylaşıyor." diye konuştu.

Bir siyasi partinin etrafındaki sivil toplum kuruluşlarıyla, vakıflar, derneklerle var olduğunu ifade eden Ünal, AK Parti'nin 15 yılının dernek ve vakıflarla istişaresi sayesinde başarılı ve hizmetle dolu geçtiğini, AK Parti'nin bu görüş alışverişini sürdürdüğü takdirde daha başarılı politikalar üreteceğini bildirdi.

Türkiye'nin, 15 Temmuz'da FETÖ tecrübesi yaşadığını anımsatan Ünal, FETÖ'nün, Türkiye'de devleti, iktidarı, siyasi partiyi ele geçirmek için bir mücadele verdiğini ve kendisi dışında hiç kimseye yaşama hakkı tanımadığını vurguladı.

"FETÖ, sahada sivil toplum kuruluşu olarak sadece kendisinin olmasını istiyordu"

Bu kapsamda FETÖ'nün Ensar Vakfı'na, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) ve bunun gibi sivil toplum örgütlerine çok acımasızca saldırdığını, iftira attığını anlatan Ünal, şunları söyledi:

"FETÖ, sahada sivil toplum kuruluşu olarak sadece kendisinin olmasını istiyordu. Gençlerin eğitimi konusunda sadece kendisinin olmasını istiyordu, başka hiçbir görüşe ve oluşuma izin vermiyordu. Ensar Vakfı, FETÖ'nün çok iftiralarına, saldırılarına uğradı, linç kampanyalarına maruz kaldı ama bu mücadeleyi çok başarılı bir şekilde atlattı. Ensar Vakfı, FETÖ'nün de içinde bulunduğu linç kampanyalarına boyun eğmedi, bu sebeple de ben Ensar Vakfı'nın başkanına ve tüm mensuplarını kutluyorum. Çünkü gerçekten çok zor mücadele verdiler, çok acımasızca iftiralar attılar, belden aşağı vurdular. Amaçları buradan bir rant elde etmekti, sivil toplum sektörünü kendi tapulu malları olarak kullanmaktı. Ama Ensar Vakfı dik durdu ve buna müsaade etmedi, FETÖ'yle mücadelede de Ensar Vakfı çok başarılı, çok takdir edilen bir yerde durdu. Bizim gerçekten sivil toplum özelliği taşıyan vakfa ve derneklere çok ihtiyacımız var ki FETÖ gibi örgütler bu ülkede bir daha canlanmasın."

Türkiye siyasetinin biraz da darbelerin etkisiyle kötü, karanlık bir iş olarak görüldüğünü, bugün hala bazı toplum kesimlerinde siyasetin kirli, dürüst bulunmadığı bir algı olduğuna işaret eden Ünal, bu düşüncenin darbeciler ve kötü niyetli bürokratlar tarafından üretildiğini vurguladı.

Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Cenk Dilberoğlu da Ensar Vakfı'nın Türkiye'de 166 şubesinin bulunduğunu ve 500 kişilik şube yöneticisiyle "6. Büyük Türkiye Buluşması"nı gerçekleştirdiklerini aktardı.

Toplantıda Türkiye'nin ve vakfın güncel konularının konuşulduğunu belirten Dilberoğlu, "Edirne'den Hakkari'ye kadar pek çok il ve ilçemiz farklı yerlerden, farklı düşüncelerle yılda bir kere bile olsa bir araya gelip sorunlarımızı konuşma imkanı buluyoruz. Toplantıda çok değerli siyasetçilerimiz, bürokratlarımız ve bilim adamlarımız seminerler ve konferanslar veriyorlar. İnşallah 7. ve 77. buluşmalarda bir araya gelmeyi ümit ediyoruz." diye konuştu.

6. Büyük Türkiye Buluşması - AK Parti Ankara Milletvekili Ünal
6. Büyük Türkiye Buluşması - AK Parti Ankara Milletvekili Ünal
6. Büyük Türkiye Buluşması - AK Parti Ankara Milletvekili Ünal

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title