6. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali

6. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali

6. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Ufuk-bahar Dördüncü'nün "Dört El Piyano Konseri" ile Başladı.

6. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali

6. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Ufuk-Bahar Dördüncü'nün "Dört El Piyano Konseri" ile başladı.

Sanat Yönetmenliği'ni Hüseyin Başkadem'in yaptığı ve bu yıl 2-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festivale, Afyonkarahisarlı sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Thermal Resort Oruçoğlu Otel'de düzenlenen kokteylin ardından, Millet Hamamı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Ufuk-Bahar Dördüncü'nün "Dört El Piyano Konseri" sanatseverlerden büyük alkış aldı. Festivalin sanat yönetmeni Hüseyin Başkadem, sanatı, eğitimin temelindeki bir maya olarak nitelendirerek, "Sanattan yoksun olan toplumlar ilerleyemez. Bilimi ve sanatı yüce tutan bir Afyonkarahisar ümit ediyorum. Bu benim şahsi düşüncemdir. Herkes buna katılıp katılmamakta özgürdür" dedi.

Söyleşiler, atölye çalışmaları, dia gösterileri ve çocuklar için sinema gösterimlerinin düzenleneceği festival, Bülent Evcil ile Lior Kretze'nin flüt ve piyano konseriyle sona erecek.

6. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali'nin açılış konserini, Vali Haluk İmga ve eşi Dilek İmga, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Bülent Aker ve eşi Sabiha Aker, Vali Yardımcıları Nevzat Sinan ve Nevzat Ünsal, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Ateş, ünlü oyuncular Halit Ergenç, Pelin Batu ve Mahir Günşıray'la birlikte çok sayıda sanatsever izledi.

(ATA-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA