57. Alay Yürüyüş Komitesi Malkara'ya Ulaştı

57. Alay Yürüyüş Komitesi Malkara'ya Ulaştı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Çanakkale’de gösterdikleri kahramanlıklar ile anılan 57. Alay için yola çıkan 60 kişilik 57. Alay Yürüyüş Komitesi, Tekirdağ’ın Malkara İlçesine ulaşarak mola verdi.

Çanakkale'de gösterdikleri kahramanlıklar ile anılan 57. Alay için yola çıkan 60 kişilik 57. Alay Yürüyüş Komitesi, Tekirdağ'ın Malkara İlçesine ulaşarak mola verdi.

Bu yıl 4'üncü kez yürüyen 57. Alay Yürüyüş Komitesi, 60 kişilik yürüyüşçü ile sabah saatlerinde Tekirdağ Valiliği önünden hareket etti. Yaklaşık 11 saat boyunca yürüyen grup Malkara İlçesine ulaşarak burada ilk olarak Alaybey köyü yakınlarında bulunan bir akaryakıt istasyonunda mola verdiler. Molanın ardından tekrar yollarına devam ederek 57. Alay Yürüyüş Komitesi Malkara İlçe Merkezine ulaştı. Burada Malkara Ülkü Ocakları tarafından sloganlar atılarak karşılanan komite, daha sonra Türk Kızılay'ı Malkara Şubesine yürüyerek burada yemeklerini yiyerek istirahate çekildiler.

57. Alay ile ilgili açıklamalarda bulunan 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, "57. Alayımızı Kanlı Sırta, Conk Bayırına, Merkez Tepeye ve kardeş Alayı ile savaştığı şarapnel vadisine gidiyoruz. Gerçekten bu ülkede bu kadar çok kaosun ve keşmekeşliğin gerçekten çimentoya ihtiyacımız olduğu bir dönemde benim için Çanakkale bir çimentodur. Bu çimentonun en ufacık bir kumunda, en ufacık bir demirinde, en ufacık bir başka suyunda eksik olduğu zaman gerçekten Türkiye'de bir şeyler yerinden oynuyor. Bizler o çimentoyu yeniden hatırlatmak için yollara düşüyoruz. Gerçekten 57. Alayımızın Tekirdağ'dan başlayan sürecini Dünya'ya ve Ülkemize anlatmak için gidiyoruz. Bu anlamı ile geçtiğimiz güzergahlar da sizlerin bu müthiş desteği bizleri onur ize ediyor" şeklinde konuştu.

14 Mart sabahında Tekirdağ Valiliği önünde yapılan resmi tören ile birlikte yola çıktıklarını ifade eden 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, "bizler yürüyeceğiz dedik. Atalarımız nasıl ki bu zahmeti bedelleri ile, canlarıyla ödediler ve gidenlerin ilk etapta 628 kişisi bu anlamı ile şehit oldu. Dönmeyi düşünmediler. Bizler de dedik ki onların ruhlarını şad etmek için, kefensiz yatanlara kefen olmak için direnip gideceğiz dedik. Malkara bizlerin en zorlu parkurudur. 56 kilometrelik bir yol kat ediyoruz ve yoruluyoruz. İnanın ki o yorgunluk bizler düşündükçe alıp götürüyor. Bizler gerçekten Çanakkale'ye layık evlatlar olmak istiyoruz" ifadelerini kaydetti.

Malkara'dan sonra Edirne'nin Keşan İlçesine geçecek olan komite, 5 günlük yürüyüşün ardından Çanakkale'ye varacak. Burada 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma törenine katılacaklar. - TEKİRDAĞ

57. Alay Yürüyüş Komitesi Malkara'ya Ulaştı
57. Alay Yürüyüş Komitesi Malkara'ya Ulaştı
57. Alay Yürüyüş Komitesi Malkara'ya Ulaştı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title