"57. Alay Şehitleriyle Kucaklaşıyor"

'57. Alay Şehitleriyle Kucaklaşıyor'
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

57.Alay Komitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, "57.Alay Şehitleriyle Kucaklaşıyor" yürüyüşüne katılmak üzere Tekirdağ'dan yola çıkan gurup, Gelibolu'ya ulaştı.

57. Alay Komitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, "57. Alay Şehitleriyle Kucaklaşıyor" yürüyüşüne katılmak üzere Tekirdağ'dan yola çıkan gurup, Gelibolu'ya ulaştı.

Tekirdağ'dan, 14 Mart'ta yürüyerek yola çıkan 60 kişilik grup, Malkara ve Keşan'dan sonra ellerinde meşalelerle Gelibolu'ya geldi.

Keşan'dan Gelibolu'ya 70 kilometrelik yolu ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı önünde noktalayan gurubu Gelibolu Belediye Başkan Vekili Ahmet Nalbant, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan ve vatandaşlar alkışlarla karşıladı.

Belediye Başkan Vekili Nalbant, yürüyüşe katılanlara çiçek verdi.

57. Alay Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz da kendilerine gösterilen ilgi dolayısıyla Nalbant'a plaket taktim etti.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, şerefli bir alayın bugünkü torunları olduklarını belirterek, "Ne kadar övünç duysak azdır" dedi.

"Bu sancağı sonsuza kadar yere düşürmemeye ve sahip çıkmaya karar verdik" diyen Yılmaz, başlattıkları yürüyüşü daha da büyüterek, ilgi odağı haline getirdiklerini bildirdi.

Bu yürüyüşün Tekirdağ insanının güzel yüreğine oturduğunu ifade eden Yılmaz,

"Şimdi şehitler diyarı Gelibolu'da olmanın gururunu yaşıyoruz. Yarın sabah saat 09.00'da, Conkbayırı'nda, Kanlısırt'ta, Bombasırt'ta, 261 nolu tepede ve Anafartalar'da, kefensiz yatan atalarımıza kefen olmak için yola çıkacağız. Sizler bizleri yüreklerinizde yeşertirken bizler, vatan topraklarını adımlayarak adlarını Çanakkale Savaşları'na altın harflerle yazdıran 'biz buraya teslim olmaya, dönmeye gelmedik, ölmeye geldik' diyen atalarımıza yürüyeceğiz" diye konuştu.

Gurup daha sonra Belediye Başkan Vekili Nalbant'ın verdiği yemeğe katıldı.

- ÇANAKKALE

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title