57. Alay Kafilesi Şehitler Diyarı Gelibolu'da

57. Alay Kafilesi Şehitler Diyarı Gelibolu'da

57. Alay Kafilesi Şehitler Diyarı Gelibolu'da
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

57.Alay Komitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "57.Alay Şehitleriyle Kucaklaşıyor" yürüyüşünü gerçekleştiren kafilede Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine geldi.

57. Alay Komitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "57. Alay Şehitleriyle Kucaklaşıyor" yürüyüşünü gerçekleştiren kafilede Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine geldi.

Tekirdağ'dan 14 Mart'ta yola çıkan 60 kişilik grup, Malkara ve Keşan'da verilen molaların ardından Gelibolu'ya ellerinde meşaleleri ile girerken kendilerini Gelibolu Belediye Başkan Vekili Ahmet Nalbat, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan ve çok sayıda vatandaş alkışlarla karşıladı. Keşan'dan Gelibolu'ya olan 70 kilometrelik yolu Gelibolu şehir merkezindeki Atatürk Anıtı önünde alkışlarla karşılanarak bitiren guruba Belediye Başkan Vekili Ahmet Nalbat tarafından çiçek verildi. Bu güzel jeste

karşılık veren gurubun Komite Başkanı Hikmet Selim Yılmaz tarafından da, başkan vekiline adının yazılı olduğu bir plaket takdim edildi. Burada bir açıklama yapan 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, şerefli bir alayın bu günkü torunları olduklarını ve ne kadar övünç duyulsa az olduğunu belirterek, "Bu Sancağı sonsuza kadar yere düşürmemeye ve sahip çıkmaya karar verdik. 15 Mart 2011 de başlattığımız bu yürüyüşümüzü daha büyüterek ilgi odağı haline getirerek, heyecan katarak

Tekirdağ insanının güzel yüreğine oturmuştur. Şimdi şehitler diyarı Gelibolu'da olmanın gururunu yaşıyoruz. Yarın sabah da 09.00'da Conkbayırı'nda, Kanlısırt'ta, Bombasırt'ta 261 nolu tepede, Anafartalar'da kefensiz yatan atalarımıza kefen olmak için yola çıkacağız" dedi.

Konuşmanın ardından gruba Belediye Başkan Vekili Ahmet Nalbant tarafından yemek verildi. - ÇANAKKALE

57. Alay Kafilesi Şehitler Diyarı Gelibolu'da

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title