'50. Yıl'ı Geri İstiyorlar

'50. Yıl'ı Geri İstiyorlar

Samsun Fen Lisesi Olarak İsmi Değiştirilen ve Eski İsmi ile 50. Yıl Lisesi Olan Okulun Mezunları, Okullarının İsmini Geri İstiyorlar.

'50. Yıl'ı Geri İstiyorlar

Samsun Fen Lisesi olarak ismi değiştirilen ve eski ismi ile 50. Yıl Lisesi olan okulun mezunları, okullarının ismini geri istiyorlar.

30 Ağustos Caddesi üzerinde bulunan ve eski ismiyle 50. Yıl olan okulun mezunları, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un misafiri olarak Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi'nde ağırlandı. 21 yıl sonra ilk kez bir araya gelen mezunlar, Acem Tekkesi'nde uzun süre sohbet ederek anılarını tazelediler.

Yemekte bir araya gelen ve yılardır birbirlerini görmeyen mezunlar, uzun süre sohbet ederek geçmiş yılların hasretini giderdi. Mezunlar, sohbette öğrencilik yıllarında kalan hatıralarını yeniden anımsadı.

Okul arkadaşları ile uzun süren ayrılıktan sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan mezunlar, 21 yıl sonra bir araya gelmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek, öğrencilik yıllarını yeniden yaşadıklarını ve bundan sonra sık sık bir araya geleceklerini ifade ettiler. Mezunlar, Fen Lisesi olarak değiştirilen okulun isminin yeniden 50. Yıl Lisesi olmasını istediler.

(SAM-SA)

12.10.2007 16:13 TSİ