5 Nisan Avukatlar Günü - Haberler
Haberi Paylaş

5 Nisan Avukatlar Günü

AA - Haberler | Güncel
5 Nisan Avukatlar Günü

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Devrim Bulvarı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programda konuşan Baro İlçe Temsilcisi ve Ereğli Hukukçular Derneği Başkanı Tayyar Kartal, hukukun işlevini yerine getirebilmesi için kurumlarının güçlü olması, söylem ve eylemlerinin yıpratılmaması gerektiğini belirtti.

Hukukun ve hukuk kurumlarının sağlayacağı adaletin bireylerin ve toplumların geleceğinin en önemli güvencesini teşkil ettiğini anlatan Kartal, şunları söyledi:

"Güçlü bir adalet için güçlü bir hukuk, güçlü bir hukuk için güçlü bir yargı ve onun için de güçlü bir savunma gereklidir. Hak ettiği itibar, önem ve güce sahip bir yargı ve onun asli unsuru olan savunma ile bireylerin ve toplumların en başta yaşam hakkı olmak üzere tüm hak ve özgürlükleri, güvenli bir ortamda güvence altında olacaktır. Bu 5 Nisan'da mesleki sorunları ön plana çıkarmak yerine toplumsal sorunların çözümünde hukukun ve bizlerin sahip olduğu öneme vurgu yapmayı tercih ettim. Bu gerçekliğin kamuoyu, yargı ve devlet kurumları tarafından da özümsenmesi gerekir ki yargının ve bizlerin sorunları çözülebilsin, ideal bir savunma ve hukuk sistemine sahip olabilelim ve terör başta olmak üzere tüm toplumsal sorunlarımızı yok edebilelim".

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title