Fuhuş Yaptırıp Çetelesini Tutan 5 Kardeşlik Çete Çökertildi

Fuhuş Yaptırıp Çetelesini Tutan 5 Kardeşlik Çete Çökertildi

Kocaeli'de 5 kardeşin kurduğu fuhuş çetesi 13 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonla çökertildi. Operasyonda yakalanan 22 yabancı uyruklu kadın sınır dışı edilecek.

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 5 kardeşin kurduğu fuhuş çetesi Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonla çökertildi. 13 ayrı adrese yapılan baskında, fuhuş için çetele tutulduğu ortaya çıktı.

Operasyonda yabancı uyruklu kadınları fuhuş yaptırmak için ülkeye sokan ve fuhuş yaptırdıkları tespit edilen 5'i kardeş 7 kişi gözaltına alınırken 22 yabancı uyruklu kadın sınır dışı edilmek üzere göç şubesine teslim edildi.

YABANCI UYRUKLU KADINLARA FUHUŞ AMAÇLI MÜŞTERİ BULMUŞLAR

Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile 'Yabancı uyruklu kadınlara fuhuş amaçlı müşteri bularak otellerde fuhuş yaptırmak' suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında İl Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri 5'i kardeş N.K, A.K, E.K, B.K, H.K. ve A.K., ŞK isimli 7 kişiyi tespit ederek gözaltına aldı.


12 EV VE 1 İŞ YERİNE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Polis ekiplerinin fiziki ve teknik takibi sonrasında 9 Mart günü Karamürsel ilçesinde 12 eve ve 1 iş yerine eş zamanlı operasyon yapıldı.

Yapılan aramalarda fuhuş çetelesinin tutulduğu ajandalar, fuhuş pazarlıklarının yapıldığı telefonlara, bilgisayarlara ve bir miktar uyuşturucu maddeye el konuldu.


22 YABANCI UYRUKLU KADIN SINIR DIŞI EDİLECEK

5 kardeşin fuhuş yaptırdığı Kırgızistan, Moldova ve Kazakistan uyruklu biri 17 yaşında toplam 22 kadın adli ve idari işlemler için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Adli işlemleri tamamlanan 22 kadın sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Gözaltına alınan 7 şüpheli 'Küçük yaşta çocuğu fuhuşa teşvik etmek, fuhuşa aracılık ve yer temin etmek, uyuşturucu medde bulundurmak' suçlarından Karamürsel Adliyesi'ne sevk edildi.