45 Yaş ve Üstü Çalışanlar Satın Alma Gücünden Memnun Değil" - Haberler
Haberi Paylaş

45 Yaş ve Üstü Çalışanlar Satın Alma Gücünden Memnun Değil"

45 Yaş ve Üstü Çalışanlar Satın Alma Gücünden Memnun Değil

Ticket olarak da bilinen Edenred'in IPSOS'la birlikte yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de 45 ve üzeri yaştaki çalışanlar çoğunlukla satın alma gücünden memnun değil. Edenred'den yapılan açıklamaya göre, şirket, Türkiye dahil 42 ülkede çalışanların satın alma gücünü, kurumların da verimliliğini artırmaya yönelik çözümler sunuyor.

Ticket olarak da bilinen Edenred'in IPSOS'la birlikte yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de 45 ve üzeri yaştaki çalışanlar çoğunlukla satın alma gücünden memnun değil.

Edenred'den yapılan açıklamaya göre, şirket, Türkiye dahil 42 ülkede çalışanların satın alma gücünü, kurumların da verimliliğini artırmaya yönelik çözümler sunuyor. Türkiye'de 500 binden fazla çalışana yemek kartı, yemek ve hediye kuponu gibi hizmetler veren Edenred'in IPSOS araştırma şirketiyle yaptığı " Avrupa'da çalışanların mutluluğu ve motivasyonu" konulu araştırma, 14 Avrupa ülkesinde, toplamda 13 bin 600 çalışanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye'den 18 yaş ve üzeri zanaatkar, tüccar, serbest meslek sahibi ve çiftçi/yetiştirici olmayan toplam 800 çalışanın katıldığı araştırmada, Türkiye'deki çalışanların sadece yüzde 39'unun satın alma güçlerinden memnun olduğu ortaya çıktı. Satın alma gücü konusunda memnuniyetsizliği en fazla olanların yüzde 68 ile 45 yaş ve üstü çalışanlar olduğu belirlendi. Bu grubu, yüzde 64 ile özel sektör çalışanları takip etti.

Gıda maddelerine ayrılmış satın alma gücünden memnun olmayanlar ise yüzde 55'le yine 45 yaş üstü çalışanlardan oluşuyor. Bu konuda memnuniyetsizlik belirtmeyenler yüzde 67 ile yöneticiler.

Araştırmaya göre 45 yaş üstü Türk çalışanlar, sabit ücretinden memnun olmayanlar arasında da ilk sırada yer aldı.

AA - Son Dakika Haberleri

Avrupa, Politika, Güncel, Haber

title