44. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başladı

44. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başladı

44. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Sanatçılara Verilen Kokteylin Ardından, Şehir Merkezi Güzergahında Düzenlenen Kortej Geçişiyle Başladı.

44. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başladı

44. Antalya Altın Portakal Film Festivali, sanatçılara verilen kokteylin ardından, şehir merkezi güzergahında düzenlenen kortej geçişiyle başladı.

Antalya Kültür Sanat Vakfı ile TÜRSAK Vakfı işbirliğinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen festivale katılan sanatçılar için Talya Konferans Merkezi'nde kokteyl düzenlendi.

Kokteyle aralarında Göksel Arsoy, Yusuf Sezgin, Halil Ergün ve Cem Özer, Zafer Algöz'n de bulunduğu ünlü sanatçılarla, Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması Jüri Başkanı tiyatro sanatçısı Genco Erkal ile Cem Yılmaz, Mehmet Açar, Zeki Demirkubuz, Uğur İçbak, Nida Karabol, Hale Soygazi, Mahinur Ergun ve Emrah Yücel de katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, burada yaptığı konuşmada, 1964 yılında ilki düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Türk sinemasına sağladığı maddi ve manevi desteğin artarak devam ettiğini söyledi.

Kokteylde gazetecilerin sorularını yanıtlayan sanatçılardan jüri üyesi Cem Yılmaz, ileride yapacağı film çalışmalarının festivalde yarışmasından gurur duyacağını söyledi.

Işıklar Caddesi'nden Kale Kapısı semti ve Konyaaltı Caddesi güzergahından Atatürk Kültür Parkı içeresindeki Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'ne kadar devam eden kortej geçişine, kokteyle katılan sanatçılardan Zafer Algöz, Şahnaz Çakıralp, jüri üyesi Hale Soygazi, Yusuf Sezgin, Sinan Tuzcu, Demet Evgar, Tuba Ünsal, Dolunay Soysert ve Fadik Sevin Atasoy katıldı.

Kaynak: AA