43 Kaçak Göçmen Yakalandı

43 Kaçak Göçmen Yakalandı

43 kaçak göçmen yakalandı -Suriye, Somali, Orta Afrika Cumhuriyeti, Angola ve Mali uyruklu 43 kişi yakalandıÇANAKKALE - Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden Yunanistan'ın Midilli Adasına lastik bot ile gitmek isteyen 43 yabancı uyruklu Sahil Güvenlik Ekiplerinin operasyonu sonucunda yakalandı.

43 kaçak göçmen yakalandı
-Suriye, Somali, Orta Afrika Cumhuriyeti, Angola ve Mali uyruklu 43 kişi yakalandı

ÇANAKKALE - Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden Yunanistan'ın Midilli Adasına lastik bot ile gitmek isteyen 43 yabancı uyruklu Sahil Güvenlik Ekiplerinin operasyonu sonucunda yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Müsellim Boğazında devriye görevi yapmakta olan Sahil Güvenlik Ekipleri Saat 06.00 sıralarında Ayvacık İlçesi Burunucu mevkiinin 1 mil açıklarında bir grubun lastik bot ile Midilli istikametine doğru gittiğini tespit etti. Sahil Güvenlik 'TCSG 6' Bot Komutanlığınca denizden 1 mil açıkta yapılan operasyonda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye, Somali, Orta Afrika Cumhuriyeti, Angola ve Mali uyruklu 43 kişi yakalandı.
TCSG 6 Botu ile Küçükkuyu'daki Sahil Güvenlik Karakolu'na getirilen yabancı uyruklulara burada giyecek ve yiyecek verildi.
Yabancı uyruklular, işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Kaynak: İHA